شمانیوز

معاون فنی و عملیات اورژانس تهران گفت: ۲۵ دستگاه تجهیزات پزشکی آمبولانس‌ها در تهران بوسیله آشوبگران آسیب دیده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از رکنا: سید رضا معتمدی معاون فنی و عملیات اورژانس تهران با اشاره به تخریب اموال اورژانس استان تهران به وسیله اغتشاشگران، اظهار کرد: متاسفانه به دنبال اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین از روز شنبه عده‌ای آشوبگر مانع از تردد ماشین‌های امدادی و آمبولانس‌های فوریت‌های پزشکی شده و این افراد سودجو با بستن خیابان‌ها از حرکت ماشین‌های اورژانس و اعزام بیماران به بیمارستان‌ها جلوگیری کردند.

او ادامه داد: اغتشاش برخی افراد سودجو بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت باعث شده تا ماشین‌های اورژانس دیر بر بالین بیماران حاضر شوند به طوری که یکی از تماس‌هایی که در ساعت ۱۰ صبح با اورژانس گرفته شده بود همکاران ما در ساعت ۱۴ بر بالین بیمار به دلیل بستن خیابان‌ها حاضر شده بودند.

معتمدی تاکید کرد: به دلیل شرایط جوی، موتورلانس‌ها قادر به انجام فعالیت و امدادرسانی به بیماران نبودند و سوء استفاده افراد سودجو باعث ایجاد اخلال در امدادرسانی پرسنل فوریت‌های پزشکی شد.

 

تخریب ۴۵ دستگاه آمبولانس طی دو روز گذشته

معاون فنی و عملیات اورژانس تهران یبان کرد: آشوبگران نقاب پوش جلوی ماشین اورژانس را گرفته و باعث تخریب آن‌ها و تجهیزات پزشکی داخل آمبولانس‌ها شده‌اند. طی دو روز گذشته ۴۵ دستگاه آمبولانس آسیب دیده و ۱۰ دستگاه آمبولانس نیز از رده خارج شده است.

او با بیان اینکه آشوبگران به ۶ پایگاه اورژانس حمله و به تجهیزات داخل پایگاه آسیب زده‌اند، گفت: افراد سودجو تجهیزات پزشکی داخل آمبولانس را مانند ونتیلاتور و دستگاه الکتروشوک را تخریب کرده و به طور کلی ۲۵ دستگاه از تجهیزات داخل آمبولانس‌ها آسیب دیدند و آشوبگران به ۱۵ نفر از پرسنل فورت پزشکی صدمه زده‌اند که برخی از این افراد در بیمارستان بستری به طور سرپایی درمان شده‌اند.

معاون فنی و عملیات اورژانس تهران یادآوری کرد: تخریب اموال اورژانس و تجهیزات پزشکی در حدود ۲ میلیارد تومان خسارت به اورژانس تهران وارد کرده است و قدر مسلم است این است که آشوبگران افراد عادی نبوده و فقط از اعتراضات مسالمت آمیز مردم سوء استفاده کرده‌اند.

 

شکستن شیشه های ماشین آمبولانس در شهر قدس

حسین. ح راننده آمبولانس محدوده شهر قدس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گفت: من در حال حمل بیمار قلبی و انتقال آن به بیمارستان بودم که افراد نقاب پوش و آشوبگر جلوی ماشین آمبولانس را گرفته و با سنگ و چوب شیشه کابین عقب را شکسته و به تجهیزات خسارت وارد کرده‌اند.

او افزود: آشوبگران می‌خواستند ماشین آمبولانس را آتش بزنند، اما من با صحبت زیاد توانستم مانع از انجام این کار آنها شوم.

گفتنی است؛ با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین برخی از آشوبگران شروع به تخریب اموال دولتی و اموال مردم کرده‌اند که در این میان طی دو روز گذشته متاسفانه شاهد حمله اغتشاشگران به ماشین‌های امدادی و به خصوص آمبولانس‌های اورژانس در سراسر کشور بودیم.

متاسفانه برخی از آشوبگران جلوی ماشین‌های آمبولانس را گرفته و باعث اختلال در انتقال بیماران به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده‌اند که در این میان یک مادر باردار بد حال نیز جزء بیماران اعزامی به بیمارستان بود

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه