شمانیوز
شما نیوز

شهربانو امانی: برای تبدیل اینترنت ملی به اینترنت بین‌المللی باید زیرساخت‌ها فراهم شود

رئیس شورای شهر تهران گفت: برای تبدیل شدن اینترنت ملی به اینترنت بین‌المللی باید زیرساختها و شرایط لازم نیز فراهم شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: شهربانو امانی در جریان صدوهفتادوهفتمین جلسه شورای شهر تهران و پس از اظهارات ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: در این آشفته‌بازار که وجود دارد ما به دنبال این هستیم که اینترنت بین‌المللی را جایگزین اینترنت ملی کنیم.

وی تصریح کرد:وی تصریح کرد: برای تبدیل شدن اینترنت ملی به اینترنت بین‌المللی باید زیرساختها و شرایط لازم نیز فراهم شود.

امانی با طرح این پرسش که چرا توجه کمتری به دانشگاه‌ها می‌شود گفت: متاسفانه تمام توجهات در معاونت ریاست جمهوری به دانشگاه شریف است و می‌طلبد که سایر دانشگاه‌ها نیز مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

الهام فخاری عضو دیگر شورای شهر تهران  با اشاره به صحبت‌های سورنا ستاری معاون رئیس

جمهور، درباره استارتاپ‌ها و شهر هوشمند خطاب به معاون رئیس جمهور گفت: برای ایجاد شهر هوشمند باید شرایط لازم انجام شود.

وی گفت: در بحث استارتاپها نیز رانتی وجود نداشته باشد و این موضوع مورد توجه معاون رئیس جمهور قرار بگیرد.

سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نیز با اشاره به مسئله نوآوری گفت: این موضوع از زمانی که آقای ستاری به دولت راه پیدا کردند مورد توجه قرار گرفته است و شهرداری نیز می‌تواند همکاری نزدیکی را با این معاونت داشته باشد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ویژه‌ای در حوزه نوآوری از سوی رئیس شورای شهر تهران گفت: موارد متعددی را می‌توان در این کمیته مورد بررسی قرار داد.

سالاری با انتقاد از اینکه دستگاه‌های مختلف از ارائه اطلاعاتشان برای ثبت در رصدخانه شهرداری ممانعت می‌کنند گفت: متأسفانه این دستگاه‌ها به دنبال این هستند که خود مکانی را دایر کنند و به همین دلیل از دادن اطلاعات به رصدخانه شهرداری جلوگیری می‌کنند.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به صحبت‌های ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری در جلسه امروز گفت: برای رسیدن به درآمد پایدار می‌توان از ظرفیت شرکتهای دانش‌بنیان استفاده کرد.

وی همچنین به مسئله اینترنت ملی اشاره کرد و گفت: با اینترنت ملی نمی‌توان با دنیا رقابت کرد و باید راهکار دیگری اندیشیده شود.

امینی نایب رئیس شورای شهر تهران نیز با انتقاد از سهم یکونیم درصدی شهرداری از درآمد تاکسی‌های اینترنتی گفت: این رقم ناعادلانه است چرا که اگر نقش مدیریت شهری در فراهم کردن زیرساختها نبود هیچگاه تاکسی‌های اینترنتی نمی‌توانستند در پایتخت موفق باشند.

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ارتباط با صحبت‌های ستاری گفت: محیط زیست جهان حال خوبی ندارد و به تبع محیط زیست ایران و تهران نیز وضعیت مناسبی ندارد.

وی ادامه داد: باید به محیط زیست به عنوان یک حوزه فرابخشی نگاه کنیم تا بتوانیم با عملکرد درست مردم را به آنچه که حقشان هست برسانیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت وجود برنامه در حوزه حمل و نقل و محیط زیست تصریح کرد: در این راستا نقش تکنولوژی و افراد خلاق و در نهایت استارتاپها بسیار موثر بوده و باعث بهبود کیفیت زندگی می‌شود.

نوری با اشاره به جلسه‌ای که کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با استارتاپها برگزار کرد، گفت: موضوع این جلسه درباره حوزه پسماند بود اما خروجی قابل اجرایی از آن حاصل نشد.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در جمع‌بندی صحبت‌های اعضای شورای شهر تهران گفت: روزهای گذشته دیدیم که یارانه سوخت چه حواشی‌ای را ایجاد کرد و تعدادی کشته و مجروح شدند.

وی تصریح کرد: پایه قراردادن مسائل رانتی و یارانه‌ای برای هر فعالیت اقتصادی در آینده نیز می‌تواند سمی باشد چرا که گروهی جذب این فعالیتها شده و برای حذف آن نیاز به جراحی داریم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: از همین تریبون از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست داریم که در فعالیتهای اقتصادی نوآورانه رانتی وارد نشود.

 زهرا صدراعظم نوری در جریان صد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران به شهردار منطقه یک تذکر داد و گفت: کاش صداوسیما همانطور که به برخی فرصت می‌داد از نقاط ضعف شهرداری بگویند به شهرداری تهران نیز فرصت دهد از تلاشهای در کنار نقاط ضعف‌ نیز گزارش ارائه دهد.

وی در ادامه با اشاره به بارش برف در روزهای شنبه گفت: همزمان با بارش برف درختان سنگین شده خودشان و یا شاخه‌هایشان می‌شکنند و به شهردار منطقه یک تذکر می‌دهم که نسبت به جمع‌آوری درختان شکسته شده اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied