شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/01+ تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/01+ تغییرات

 

 

در حال بروزرسانی...

 

 

قیمت جهانی طلا امروز جمعه 1 اذر // ساعت 13:00

در حالی که تردیدها بر احتمال دستیابی آمریکا و چین به یک توافق تجاری محدود در سال جاری میلادی سایه افکنده است، قیمت طلا امروز اندکی تقویت شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1465 دلار و 9 سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.1 درصد افزایش به 1465 دلار و 10 سنت رسید.

در حالی که امیدها به انعقاد توافق در سال جاری میلادی کمرنگ شده است، روزنامه وال استریت ژورنال در شماره روز پنجشنبه خود به نقل از منابع مطلع نوشت، در ادامه تلاش ها برای انعقاد یک توافق محدود چین از مذاکره کنندگان ارشد تجاری آمریکا برای برگزار دور جدیدی از مذاکرات رو در رو در پکن دعوت کرده است.

نیکولاس فراپل، تحلیلگر بازار طلا در موسسه ای بی سی بولیون گفت: «در حال حاضر توافق تجاری بحث غالب در بازار است و بنابراین هر گونه خبری مثبت در مورد اختلاف تجاری امریکا و چین به وضوح تاثیری منفی بر قیمت طلا خواهد گذاشت و هرگونه تاخیر در حل اختلافات تجاری به نفع بازار طلا خواهد بود.»

فدرال رزرو آمریکا به منظور حمایت از اقتصاد این کشور در برابر تاثیرات مخرب جنگ تجاری با چین، از ابتدای امسال تاکنون 3 نوبت نرخ بهره را کاهش داده اما فعلا این روند را متوقف ساخته است.

کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و سرمایه گذاران را به حضور در این بازار ترغیب می کند.

جنگ تعرفه ای بین دو اقتصاد بزرگ جهان موجب شده تا بازار طلا که همواره به عنوان یک محل امن برای سرمایه گذاری در هنگام بروز وضعیت آشفته سیاسی و اقتصادی تلقی می شود رونق بگیرد و از ابتدای سال تاکنون حدود 14 درصد رشد کند. هم اکنون فلز زرد در مسیر ثبت بزرگترین رشد قیمت سالانه از سال 2010 تاکنون قرار دارد.//تسنیم

 

 

قیمت طلا، سکه و دلارامروز جمعه 98/9/1 آذر // ساعت 17:30

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۷%) -۸۰ ۱۱۷,۹۴۰ دلار
(-۰.۰۲%) -۲۰ ۱۲۹,۹۴۰ یورو
(۰.۱۴%) ۲۲۰ ۱۵۵,۰۳۰ پوند
(۰.۱۵%) ۵۰ ۳۲,۸۴۰ درهم امارات
(۱.۱۹%) ۴۹۰,۰۰۰ ۴۱,۲۹۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۰۷%) ۳۰,۰۰۰ ۴۱,۵۳۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۱.۲۲%) -۲۷۰,۰۰۰ ۲۱,۷۸۰,۰۰۰ نیم سکه
(-۰.۴۳%) -۶۰,۰۰۰ ۱۳,۷۹۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۰.۳۵%) -۳۰,۰۰۰ ۸,۴۹۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۰۹%) -۴,۰۰۰ ۴,۲۳۹,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۱۱%) -۶,۰۰۰ ۵,۶۵۲,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۱۱%) ۲۰,۰۰۰ ۱۸,۳۸۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۱%) ۱۴ ۱,۴۶۸.۷۶ انس طلادلار
(-۰.۰۱%) -۵ ۹۰۶.۷ پلاتیندلار
(-۰.۱۲%) -۲ ۱۷.۱ انس نقرهدلار
 

 

divider1

 

مرور بازار در روز گذشته (پنجشنبه 30 ابان ) 

در آخرین روز کاری هفته ، قیمت هر دلار آمریکا در صرافی های بانکی به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید که رد قیاس با دیروز کاهشی صد تومانی و در قیاس با اواسط هفته کاهشی برابر با ۵۵۰ تومان را نشان می دهد.

 

موج افزیش قیمت بنزین سبب رشد بالای قیمت ها در بازار ارز و سکه شد اما فعالان بازار می گویند با ورود بانک مرکزی به بازار ، قیمت ها روندی کاهشی را طی کرده است . نرخ خرید دلار در صرافی های بانکی نیز ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام شده است .

بر این اساس قیمت یورو نیز به ۱۲ هزار و ۵۰ تومان در صرافی های بانکی رسیده است . هر یورو در این صرافی ها به قیمت ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می شود .

صرافان می گویند با افزایش قیمت ها از روز دوشنبه تقاضا برای خرید ارز با افزایش روبرو شد اما در نهایت قیمت ها روندی کاهشی را آغاز کردند و بار دیگر تقاضا در این بازار عادی شد . دلالان تلاش زیادی برای بهره گیری از این فضا و بالا بردن قیمت را در دستور کار قرار دادند اما این بار نی توفیقی حاصل نکردند .خبرانلاین

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه