شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

رپورتاژ آگهی کلمه ای شاید جدید باشد، اما امروزه سهم بزرگی از تبلیغات آنلاین و اینترنتی را به خود اختصاص داده است. یک تولید محتوای رپورتاژ آگهی خیلی قوی و خوب می تواند باعث موفقیت شما در کسب و کار شده و به جذب هر چه بیشتر مشتریان کمک می نماید. برای یک تولید محتوای رپورتاژ آگهی خوب، می توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

رپورتاژ آگهی کلمه ای شاید جدید باشد، اما امروزه سهم بزرگی از تبلیغات آنلاین و اینترنتی را به خود اختصاص داده است. یک تولید محتوای رپورتاژ آگهی خیلی قوی و خوب می تواند باعث موفقیت شما در کسب و کار شده و به جذب هر چه بیشتر مشتریان کمک می نماید. برای یک تولید محتوای رپورتاژ آگهی خوب، می توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی یکی از ترفندهای بسیار جالب تبلیغاتی است که بدون آنکه مخاطب متوجه باشد که با یک تبلیغ مواجه است، در ذهن مخاطب تاثیر گذاشته و او را به سمت دیدن محصول ترغیب می کند. در واقع رپورتاژ آگهی نوعی خبر در رابطه با یک موضوع است که باعث می شود اطلاعات مخاطب در رابطه با آن موضوع بیشتر شود و برای اینکه بیشتر در ذهن مخاطب ماندگار شده و تاثیر بگذارد، در رپورتاژ آگهی از انواع تصاویر جذاب، نمودارها، ویدئو و ... استفاده می شود. نکته ای که در رابطه با رپورتاژ آگهی مهم است این موضوع است که باید کلمه رپورتاژ آگهی در بالا یا زیر متن حتما درج شود تا به مخاطب احترام گذاشته شود و از سوی دیگر اینکار از نظر گوگل واجب و ضروری است.

 

WhatsApp Image 2019-11-23 at 3.52.31 PM

 

نکاتی برای تولید محتوای رپورتاژ آگهی

شاید بسیاری از افراد با دیدن برخی از رپورتاژ آگهی ها تصور کنند که اینکار بسیار ساده است. اما باید بدانید که اینکار بسیار تخصصی است و در نوشتن تولید محتوای رپورتاژ آگهی باید نکات بسیاری رعایت شود تا بتوان یک رپورتاژ آگهی بسیار قوی را تولید کرد.

 • نکته بسیار مهمی که در تولید محتوای رپورتاژ آگهی وجود دارد این است که متن تولید محتوایی که برای رپورتاژ آگهی تهیه می کنید، نباید صرفا جنبه تبلیغاتی داشته باشد و باید حالت خبری داشته باشد تا آگهی مشتری نسبت به برند یا محصول شما افزایش یابد.
 • متن تولید محتوای رپورتاژ آگهی باید به گونه ای باشد که به صورت غیر مستقیم بر روی ذهن مخاطب اثر بگذارد و او را کنجکاو کند که در مورد کسب و کار یا محصول شما بیشتر اطلاعات کسب کند.
 • تیترهای جذاب خبری را برای رپورتاژ آگهی خود بکار ببرید.
 • یکی از نکات بسیار مهم برای نوشتن رپورتاژ آگهی این است که شما برای سایت های مختلف که رپورتاژ آگهی شما در آنها منتشر می شود، باید متن ها، عکس ها و نوشته های مرتبط را تهیه کنید و یک رپورتاژ آگهی را در همه سایت ها به یک شکل منتشر ننمایید.
 • حتما در رپورتاژ آگهی خود سه کلمه از کلمات کلیدی وب سایت خود را قرار داده و این کلمات را به صفحات وب سایت خود لینک دهید. بهتر است یکی از کلمات را به صفحه اول و دو کلمه بعدی را به صفحات دیگری لینک دهید.
 •  

نحوه نوشتن و تولید محتوای رپورتاژ آگهی

قبل از شروع به تولید محتوا برای رپورتاژ آگهی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هدف خود را در همان ابتدا باید مشخص کنید. بنابراین مشخص کنید که هدف شما از نوشتن رپورتاژ آگهی، صرفا بهبود رتبه سایت و سئو می باشد و یا قصد دارید از رپورتاژ آگهی برای تبلیغات و برندسازی استفاده کنید. سپس می توانید کار تولید محتوای رپورتاژ آگهی را شروع کنید.

 • متن رپورتاژ آگهی خود را با توجه به نوع مخاطبان خود انتخاب کرده و سعی کنید که متنی جذاب و قابل توجه تهیه کنید.
 • در ابتدا متن و یا در پاراگراف اول، بهتر است کلمات کلیدی که قصد لینک دادن آن ها را به سایت خود دارید، قرار دهید.
 •  متون سایر رقبای خود را تحلیل و بررسی کرده و سعی کنید که محتوایی را تهیه کنید که جذاب تر و متمایز تر از این متون باشد.
 • حتما در 20 درصد از کلمات مقاله از نام برند خود استفاده کنید.
 • بهترین تعداد حالات کلمات برای یک رپورتاژ آگهی بین 500 تا 1200 کلمه است و سعی کنید از آوردن تعداد کلمات بیشتر خودداری کنید.

 

مزایای تولید رپورتاژ آگهی

 • با استفاده از تولید محتوای رپورتاژ آگهی خوب، می توانید رتبه سئو سایت خود را در گوگل افزایش دهید. برای اینکار بهتر است از بک لینک در متن خود استفاده کنید.
 • رپورتاژ آگهی باعث می شود تا ترافیک سایت شما بیشتر شده و بازدیدکنندگان از سایت شما نیز به مراتب بیشتر شوند.
 • این کار علاوه بر جنبه های تبلیغاتی به افزایش دانش مخاطبان در زمینه مورد نظر بسیار کمک می نماید.
 • با یک رپورتاژ آگهی خوب شما قادر هستید تا بازدیدکنندگان از این تبلیغ را به مشتریان وفادار و دائمی خود تبدیل کنید.

 

متن رپورتاژ آگهی را در چه سایت هایی منتشر کنیم؟

متاسفانه برخی از رپورتاژ آگهی های بسیار خوب و قوی در سایت های مناسبی منتشر نمی شوند و همین مسئله باعث می شود تا بازخورد و بازتاب این آگهی ها آنگونه که باید و شاید تاثیرگذار نباشد.

به همین دلیل پس از تولید محتوای رپورتاژ آگهی، باید آگهی خود را در سایت های معتبری که مورد تایید گوگل هستند، منتشر کنید. البته برخی از وب سایت های بسیار معتبر و پربازدید، برای انتشار رپورتاژ آگهی در سایت خود مبلغی را دریافت می کنند که اینکار هم به نفع مدیران سایت و هم به نفع منتشر کننده رپورتاژ آگهی است و به نوعی سودی دو طرفه نصیب طرفین می شود. بنابراین شما می توانید با یک رپورتاژ آگهی بسیار قوی و انتشار آن در سایت های معتبر، در کسب و کار خود موفق شده و از رقبای خود پیشی بگیرید.

 

در رپورتاژ آگهی از مسائل اجتماعی غافل نشوید

یکی از مهمترین نکاتی که باعث جلب اعتماد مخاطب به برند شما می شود، این است که شما در متن رپورتاژ آگهی خود از مسائل سیاسی غافل نشوید و حتما در رابطه با این مسائل سخن بگویید. اینکار باعث می شود تا مخاطب حس کند که شما علاوه تبلیغات، به شعور مردم نیز احترام می گذارید و طرف آنها هستید. در واقع همه مردم دوست دارند تا درآمد خود را در جایی خرج کنند که احساس خیلی بهتری نسبت به آن دارند، بنابراین شما می توانید در مورد مسائلی که برای مردم از اهمیت بیشتری برخوردار  است، صحبت کنید، البته حتما موضع گیری خود را در همان ابتدای متن باید مشخص کنید. برای نوشتن در رابطه با این موضوعات این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که همیشه همه مردم موافق شما نیستند و گاهی نیز مخالفانی در این رابطه دارید که نباید جبهه بگیرید و به همه مخاطبان احترام بگذارید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
  تبلیغات متنی
  
  روی خط رسانه