شمانیوز

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد گفت: قرار است در میدان مشاهیر واقع در اراضی عباس‌آباد، ۶۰ مجسمه از بزرگان ایران ساخته و نصب شود

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد گفت: قرار است در میدان مشاهیر واقع در اراضی عباس‌آباد، ۶۰ مجسمه از بزرگان ایران ساخته و نصب شود.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، حجازی مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد در آیین اختتامیه نهمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران گفت: بنده به عنوان متولی منطقه عباس آباد در کنار همکاران خوبم و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران سعی کردیم رویدادهای بسیار فاخر و در خور شأن و برنامه‌های یکه برای شهرمان می تواند تداعی فرآیندهای بزرگ باشد را تدارک ببینیم.

 

وی افزود: یکی از اتفاقات اخیر، عضویت اراضی عباس آباد به سازمان جهانی گردشگری بوده است که این نگاه، فرآیند و این وابستگی ما به عرصه‌های جهانی، نشان دهنده آن است که کشور ما ایران چقدر بستر و فضای مناسبی است تا به جذب گردشگران بپردازد.

 

حجازی خاطرنشان کرد: هنرمندانی که به ایران سفر کردند، دیدند که یک مجموعه بسیار بزرگ با مقیاس ۵۶۰ هکتار به نام اراضی عباس‌اباد می‌تواند در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری ارتباط خوبی را با دنیا برقرار کند.

 

وی ادامه داد: از همین جا به عنوان یک عضو مجموعه شهرداری تهران طلب می‌کنم که هنرمندان و فرهیختگان در اقصی نقاط دنیا به ما کمک کنند تا اراضی عباس آباد و پتانسیل آن به دنیا شناخته شود.

 

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد گفت: این رویدادها یک بخشی از هنر است و هنر یکی از شیوا ترین گفتمان‌های فرهنگی است که توانسته خود را به علاقه‌مندان معرفی کند و با این نوع نگرش سعی داریم اراضی عباس آباد با یک منظر فاخرتر به دنیا معرفی شود.

 

حجازی خاطرنشان کرد: در آینده برنامه‌های متعددی را در نظر داریم تا به اجرا در آوریم و از دانشجویان می‌خواهیم تا این بستری که در اراضی عباس آباد ایجاد شده را رها نکنید و بدانید که ما در میدان مشاهیر این پتانسیل را داریم که مجسمه ۶۰ نفر از مشاهیر را نصب کنیم.

 

وی افزود: اراضی عباس آباد بر اساس طراحی جامعی که داشته است می تواند سرآغاز برگزاری رویدادهای هنری و فرهنگی باشد و این مهم محقق نمی‌شود مگر آنکه شما هم این مجموعه را از خود بدانید.

 

در ادامه مراسم اختتامیه نهمین سمپوزیوم مجسمه سازی از هنرمندان شرکت کننده در این سمپوزیوم تقدیر شد.

 

نهمین سمپوزیوم مجسمه سازی شهر تهران با حضور ۲۵ هنرمند ایرانی و خارجی به مدت ۲۳ روز در محل اراضی عباس‌آباد تهران برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه