شمانیوز

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۶۵ درصد تصا فات در ۴۵ هزار کیلومتر محورهای اصلی و ۲۶ درصد در محورهای فرعی و ۹.۱ درصد در محورهای روستایی رخ داده است

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۶۵ درصد تصادفات در ۴۵ هزار کیلومتر محورهای اصلی و ۲۶ درصد در محورهای فرعی و ۹.۱ درصد در محورهای روستایی رخ داده است.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا صبح امروز در جلسه تشریح طرح‌های ترافیکی در آستانه زمستان اظهار کرد: محورهایی مانند سمنان_کیاسر که شرایطی بد در زمستان دارند را مسدود کنیم و تمرکزمان را در محورهای دیگر ببریم، زمستان سال قبل ۲۰۰ مسافر در این محور گیر کردند و هلال احمر و راهداری با مشکل آنها را نجات داد.

وی با اشاره به ایمنی اتوبوس‌ها افزود: از راهداری می‌خواهیم تا یک دور معاینه فنی اتوبوس‌ها را مجدد از اول چک کنند.

هادیانفر ادامه داد: از چهارشنبه ۲۰ آذر طرح زمستان پلیس راهور آغاز می‌شود و نیروهای خودمان را در قرارگاه زمستانه آماده می‌کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: افزایش ۱.۷ فوتی‌های سال گذشته در ۶ ماهه امسال مهار کردیم ولی هنوز به حد قابل قبولی برای مهار فوتی ‌ها در تصادفات نرسیده‌ایم و دنبال این هستیم ۱۵ درصد فوتی‌ها را در تصادفات کاهش بدهیم.

وی ادامه داد: ما در زمستان سال گذشته ۳۶۷۰ نفر در جاده‌ها جان خود را از دست دادند که تصادفات این فوتی ها انحراف به چپ و خواب آلودگی بود و متاسفانه ۷.۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش فوتی‌ها را داشته ایم.

هادیانفر تصریح کرد: ۶۵ درصد تصا فات در ۴۵ هزار کیلومتر محورهای اصلی و ۲۶ درصد در محورهای فرعی و ۹.۱ درصد در محورهای روستایی رخ داده است و به همین منظور تمرکزمان باید بر این ۴۵ هزار کیلومتر باشد.

رئیس پلیس راهور با اشاره به علل تصادفات گفت:  ۴۰ درصد تصادفات مربوط به عدم توجه به جلو و واژگونی بوده است و در شرایط زمستان احتمال افزایش این عامل در تصادفات بیشتر هم می‌شود.

 
 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه