شمانیوز

سازمان هواشناسی اعلام کرده یک سامانه بارشی از اواخر وقت امروز وارد کشور می‌شود اما شنبه و یکشنبه غالب مناطق کشور جوی آرام خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از اواخر وقت امروز سامانه ای بارشی به کشور وارد می‌شود که طی سه روز پیش رو تا جمعه عمدتا بارش باران در پی خواهد داشت ولی در مناطق سردسیر و همچنین مناطق مرتفع، بارش به صورت برق یا ترکیب برف و باران خواهد بود.

بر همین اساس علاوه بر بهبود تدریجی کیفیت هوا در شمال غرب، در برخی نقاط استانهای واقع در شمال غرب و غرب بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می‌شود.

صادق ضیائیان افزود: فردا پنجشنبه علاوه بر این مناطق، نقاط واقع در ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی در استانهای قزوین، البرز و تهران بارش باران و برف و وزش باد و در مناطقی از جنوب غرب کشور مثل استان ایلام، خوزستان و غرب خلیج فارس رگبار باران و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

به گفته وی شدت بارش ها فردا در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و شمال غرب استان کرمانشاه خواهد بود.

وی افزود: از سحرگاه جمعه به تدریج از شدت آلودگی هوا در تهران، کرج، اراک، قم و اصفهان کاسته می‌شود و روز جمعه بارش در برخی نقاط شمال غرب، غرب، جنوب غرب، غرب خلیج فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش بینی می‌شود اما روز شنبه و یکشنبه در اغلب نقاط کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

هویا تهران امشب و فردا کمی ابری، غبارآلود، به تدریج افزایش ابر و فردا پنجشنبه احتمال بارش  پیش بینی شده و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت فردا به ترتیب ۱۱ و ۵ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه