شمانیوز

تا ظهر امروز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت (اراک، کرج، مشهد و تهران)، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگارشمانیوز وبه نقل از فرارو:تا ظهر امروز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت (اراک، کرج، مشهد و تهران)، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهیم داشت.

در غرب کشور، شمال‌غرب،‌ جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و کاهش دما خواهیم داشت.

در استان‌های ساحلی خزر کاهش دما، بارش باران،‌ وزش باد و در ارتفاعات بارش برف داریم که شدت بارش‌ها در استانهای غربی کشور و سواحل غربی خزر خواهد بود

آسمان تهران ابری و غبارآلود و در بعدازظهر بارش پراکنده و در شب مه رقیق و بارش باران خواهیم داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی از وضعیت آب و هوای کشور در روزهای آتی را تشریح کرد.

همچنین ایسنا نوشت: مهندس احد گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی در روز یکشنبه در برخی مناطق دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، غرب، جنوب غرب، جنوب، نواحی مرکزی، شمال شرق و به تدریج شرق کشور ابرناکی، بارش باران، گاهی با وزش باد و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف و در مناطق جنوبی رعد و برق پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت در مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد نسبتا شدید و در برخی مناطق همراه با گرد و خاک پیش‌بینی شده است، افزود: از بعدازظهر امروز به تدریج در نیمه غربی کشور و سواحل دریای خزر از مقدار ابرها کاسته می‌شود و از اواسط روز دوشنبه این سامانه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

به گفته وظیفه، شدت بارش‌ها امروز در دامنه‌های زاگرس، در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه وبویراحمد، مرکزی و بخش‌های شمالی خوزستان بیشتر خواهد بود و از اواخر وقت روز دوشنبه و طی روز سه شنبه درمناطقی از شمال غرب، غرب و به‌خصوص در سواحل شمالی کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی شده است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در این مدت دریای خزر مواج می شود، اظهار کرد: از اواخر وقت سه شنبه در شمال شرق کشور شاهد افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد خواهیم بود و از بعد از ظهر سه شنبه نیز در مناطق جنوب شرق وزش باد نسبتا شدید پیش بینی شده است که این وضعیت در برخی مناطق با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وظیفه اضافه کرد: همچنین خلیج فارس و تنگه هرمز از دوشنبه به بعد مواج خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای استان خراسان رضوی افزود: در روز دوشنبه آسمان خراسان رضوی نیمه ابری گاهی با وزش باد و کاهش تدریجی ابر و بیشینه و کمینه دما نیز به ترتیب هشت و صفر درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

به گفته وظیفه، آسمان پایتخت نیز در روز دوشنبه کمی ابری همراه با کمی وزش باد پیش‌بینی شده و بیشینه و کمینه دما نیز در این روز مثبت هفت و منفی دو درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه