شمانیوز

جریمه‌های رانندگی همواره یکی از دغدغه‌های مالکان خودرو بوده است. همزمان با پیشرفت تکنولوژی و سرعت گرفتن ارتباطات، روش‌های مختلفی هم برای استعلام خلافی خودرو به وجود آمدند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا: بنابراعلام همراه مکانیک، استعلام پیامکی، اینترنتی، استفاده از کد USSD، استعلام تلفنی و … روش‌هایی هستند که امروزه برای استعلام خلافی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا برای سهولت کاربران، تمام راه‌های استعلام خلافی خودرو را گردآوری کنیم.

 

مراجعه حضوری به پلیس +۱۰

شما می‌توانید  با در دست داشتن کارت خودرو، سند خودرو یا بیمه‌نامه، به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و با پرداخت ۳۰۰۰ تومان (تعرفه اجرائیات برای استعلام خلافی) استعلام خلافی خودروتان را بگیرید. دقت داشته باشید در صورتی که مبلغ خلافی شما بیش از ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) باشد، می‌بایست به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

اما دست نگه دارید؛ الان در عصر ارتباطات هستیم و جهان به سمت آسان شدن امور انسان‌ها در حال حرکت است. شما می‌توانید با روش‌های دیگری که در ادامه خواهیم گفت، بدون مراجعه حضوری به لیست جریمه‌های خودرو دسترسی داشته باشید.

 

استعلام خلافی با روش اینترنتی

وب‌سایت‌های مختلفی به ارائه لیست خلافی خودرو می‌پردازند که همگی اطلاعات خود را از سایت راهور دریافت می‌کنند. متاسفانه سایت راهور رابط کاربری جذابی ندارد و همین مسئله باعث شده تا سایت‌های مختلف به فکر ارائه این خدمت در قالب‌های جدید باشند.

یکی از این سایت‌ها متعلق به شرکت همراه مکانیک است که درکنار خدمات قیمت‌گذاری خودرو، کارشناسی خودرو در محل و خرید و فروش خودرو امکان استعلام خلافی خودرو را نیز فراهم کرده‌ است. با استفاده از ابزار استعلام خلافی همراه‌مکانیک قادر خواهید بود با وارد کردن کد ۸ رقمی خودرو به لیست کامل جریمه‌های خودرو دسترسی داشته‌ باشید.

برای دریافت خلافی خودرو کافیست وارد لینک hamrah-mechanic.com/mag/traffic-infringement-history/ شده و کد ۸ یا ۹ رقمی بارکد روی کارت خودرو خود را وارد کنید و به راحتی به لیست جریمه‌ها دسترسی داشته باشید.  

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied