شمانیوز

مدیر خانه مطبوعات کردستان با اشاره به مساعد نبودن وضعیت دستمزد و درآمد ناچیزخبرنگاران گفت: در این راستا از مسئولان کشوری و استانی درخواست داریم که نسبت به تخصیص سهمیه بنزین برای خبرنگاران و عکاسان اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا: سیدمحمد لطیف حسینی‌نسب، اظهار کرد: خبرنگاران و عکاسان خبری استان کردستان در طول روز به منظور تولید و پوشش  خبری و تصویری برنامه‌های ادارات مختلف با خودرو شخصی حضور پیدا می‌کنند که نیازمند توجه ویژه مسئولان به مشکلات این قشر تأثیر گذار جامعه هستند.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران و عکاسان خبری با کمترین دستمزد و درآمد ناچیز در رسانه‌های استان مشغول به فعالیت هستند، افزود: آنان توان خرید بنزین آزاد را ندارند به همین دلیل درخواست اختصاص سهمیه بنزین به این قشر را داریم.

مدیر خانه مطبوعات کردستان بیان کرد: جامعه رسانه‌ای استان با وجود تمام مشکلات به لحاظ مادی در عرصه اطلاع‌رسانی همواره نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌ است.

وی عنوان کرد: ایجاد بسترهای لازم برای حمایت از اصحاب رسانه به عنوان یک ضرورت مهم همواره دغدغه خانه مطبوعات بوده و در این راستا نیاز به حمایت بخش‌های مختلف دارد.

حسینی‌نسب با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۲۰ نفر در رسانه‌های استان اعم از نوشتاری و الکترونیک مشغول به فعالیت هستند، افزود: در این راستا درخواست داریم تا وزرای کشور و فرهنگ ارشاد اسلامی به این قضیه ورود پیدا کنند و نه تنها برای اهالی رسانه استان بلکه در سراسر کشور سهمیه‌ای اختصاصی بر این قشر جامعه در نظر گرفته شود.

وی در پایان یادآور شد: خبرنگاران و عکاسان خبری هزینه‌ای بابت تردد جهت پوشش برنامه‌ها دریافت نمی‌کنند و این افزایش قیمت بنزین تاثیری زیادی برفعالیت آن ها گذاشته است، لذا نیامند توجه ویژه مسئولان کشوری و استانی هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه