شمانیوز

مدیرکل گمرک آستارا از کشف محموله قاچاق به ارزش بیش از ۵۶ میلیارد ریال در گمرک خبر داد و گفت: پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : مدیرکل گمرک آستارا از کشف محموله قاچاق به ارزش بیش از ۵۶ میلیارد ریال در گمرک خبر داد و گفت: پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.

 

 رسول امیدی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در هفته جاری کارکنان گمرک آستارا حین انجام تشریفات و کنترل یک دستگاه کامیون ترانزیتی از مبدا گمرک شهید رجایی، متوجه وجود اختلاف و مغایرت در تصاویر اسکن گمرکات مبدا و مقصد شدند.

وی ادامه داد: به همین منظور محموله مربوطه بطور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که در نتیجه مقایسه با اسناد بارگذاری شده در سامانه الکترونیک گمرک مشخص شد که کالای اظهار شده در مبدأ، مکمل های غذایی و مواد انرژی زا بوده که با غذای دام و طیور (ذرت خرد شده) جایگزین شده است.

مدیرکل گمرک آستارا با بیان اینکه با توجه به سالم بودن پلمب گمرک مبدأ، آثار جابجایی و دستکاری در محل میخ و پرچ دستگیره درب کانتینر مشاهده شد، تصریح کرد: بعد از این موضوع ماموران گمرک به این نتیجه رسیدن که تخلیه کالای ترانزیتی در داخل کشور و بارگیری کالای ممنوع الصدور خوراک دام و طیور بجای آن، وقوع جرم قاچاق براساس بند ت ماده ۱۱۳ ق. ا.گمرکی محرز و ضمن تنظیم صورتمجلس قاچاق و پس از تکمیل پرونده و ثبت در سامانه جامع قضایی جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.  

امیدی افزود: وزن کالای تعویض شده حدود ۱۵ تن است که علاوه بر آن کالای جایگزین (خوراک دام) نیز به علت ممنوع الصدور بودن مشمول قاچاق شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied