شمانیوز
کد خبر : 926507

استاندار خراسان رضوی گفت: اگر مدیری مرتکب اشتباه شد، باید شهامت این را داشته باشد که از مردم عذرخواهی کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : استاندار خراسان رضوی گفت: اگر مدیری مرتکب اشتباه شد، باید شهامت این را داشته باشد که از مردم عذرخواهی کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در گردهمایی مدیران مدارس دوره دوم متوسطه نظری استان که بعدازظهر امروز در سالن همایش مجتمع سپید مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نظام آموزش و پرورش کشور به ویژه معلمان و فرهنگیان باید از معیشت خوبی برخوردار باشند تا بتوانند فرزندان ما را به خوبی تربیت کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سیاست معتقد به شعار «ولایت و توسعه» هستیم، افزود: مشی میانه‌روی و اعتدال بر مدار حق را در حوزه های مختلف دنبال می‌کنیم و معتقدیم برای دستیابی به توسعه و آبادانی باید ظرفیت بخش خصوصی و شرکت های توسعه گرا را به کار گرفت.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: تمرکزگرایی، بروکراسی نحس اداری، عدم انسجام ارکان حکومت، نزاع‌های سیاسی، بزرگ بودن دولت و گران اداره شدن آن، عدم توجه به فرهنگ اقتصادی در تبلیغ آموزه های دینی، نگاه منفی به مجاهدان اقتصادی و سرمایه گذاران، قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های مزاحم و عدم تناسب اختیارات و وظایف با مسئولیت‌ها از جمله موانع عدم توسعه کشور به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه نخبگان جامعه باید از ریشه‌های عقب افتادگی کشور اطلاع داشته باشند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب  تاکیدات فراوانی بر مباحث اقتصادی داشته اند چرا که اقتصاد یکی از مهمترین چالش های فعلی کشور است. 

رزم حسینی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره دیپلماسی نرمش قهرمانانه اظهار کرد: بعد از امضای برجام گشایش‌های فراوانی صورت گرفت و تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف برداشته شد اما در نهایت آمریکا از این توافق نامه بین المللی خارج شد و مشکلاتی را ایجاد کرد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی عنوان کرد: بر پایه همدلی در خراسان رضوی، ۱۴۲ معین اقتصاد مقاومتی با شش هدف مشخص، مسئولیت توسعه و توانمندسازی ۱۲ منطقه اقتصادی استان را در قالب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان برعهده گرفته‌اند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کارآفرینان و سرمایه گذاران باید تکریم شوند، تصریح کرد: تاکنون ۱۲۸ هزار میلیارد تومان موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری در چهارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان امضاء شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: اگر می‌خواهیم کشور را بسازیم باید با هر سلیقه‎‌ای در کنار یکدیگر کار کنیم؛ از طرفی مدیران هم باید شهامت داشته باشند و اگر اقدام اشتباهی مرتکب شدند، از مردم عذرخواهی کنند.

رزم‌حسینی در خصوص اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و ضرورت مشارکت حداکثری مردم در آن، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران این حق را به ما داده است که رای بدهیم، از طرفی دشمنان ما را تحت فشار قرار داده‌اند و می‌دانند این انقلاب «مردم پایه» و همراهی آنها استمرار جمهوری اسلامی را به دنبال خواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه