شمانیوز

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با بیان اینکه زیرساخت‌های الکترونیکی شدن کارنامه دانش‌آموزان فراهم است، گفت: برخی مدارس هم اکنون هم کارنامه‌های دانش‌آموزان را الکترونیکی ارائه می‌دهند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فارس:برخی مخاطبان خواستار این موضوع بودند که «کارنامه‌های کاغذی تحصیلی مدارس الکترونیکی شود!».

مخاطبان پرسیده بودند: بعد از حذف کاغذی قبوض چرا کارنامه های کاغذی مدارس که بیشترین استفاده را دارند حذف نمی شوند؟ آیا می دانید بعد از قبوض، بیشترین استفاده کاغذ مربوط به آموزش و پرورش در صادر کردن کارنامه ماهیانه در دو نوبت و امتحانات نوبت اول، نوبت دوم و شهریور است؟ خب چرا وقتی که می توان همه اینها رو الکترونیکی کرد ، قطع درخت چرا؟ از خبرگزاری فارس درخواست داریم به طور جد پیگیر این موضوع باشد.

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در این خصوص گفت: برخی مدارس هم اکنون هم کارنامه‌های دانش‌آموزان را الکترونیکی ارائه می‌دهند ضمن اینکه تمام کارنامه‌ها در سامانه‌های مدارس در حال حاضر ذخیره شده است و امکان بهره‌برداری وجود دارد.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر هم اکنون مسؤولان مدارس کارنامه دانش‌آموزان را از سیستم، پرینت گرفته و در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند.

ساکی تصریح کرد: بر این اساس زیرساخت‌های الکترونیکی شدن کارنامه دانش‌آموزان فراهم است اما هر کاری نیاز به برنامه‌ریزی و فرهنگسازی دارد یعنی برای این اقدام، تمام خانواده‌ها باید دسترسی به اینترنت داشته و همچنین فرهنگسازی استفاده از آن ایجاد شود.

وی اضافه کرد: الکترونیکی ارائه کردن کارنامه دانش‌آموزان جزو برنامه‌های در دست اقدام است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه