شمانیوز

هوای تهران با شاخص ۱۳۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار دارد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم، کیفیت هوای تهران با شاخص 133 در وضعیت ناسالم برای گرو‌ه‌های حساس جامعه قرار دارد و این پنجاهمین روز در سال جاری است که تهرانی‌ها هوایی ناسالم را تجربه می‌کنند.

 

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و احتمال می‌رود کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی بماند. بنابراین در اواخر وقت شنبه انباشت آلاینده‌ها همراه با افزایش حجم ترافیک، سبب تجمع آلاینده‌ها (به‌ویژه ذرات معلق) شده و برقراری شرایط ناسالم (به ویژه برای گروه‌های حساس) دور از انتظار نخواهد بود؛ اگرچه افزایش نسبی تندی باد در برخی ساعات پایانی شنبه می‌تواند تا حدودی موجب پراکندگی آلاینده‌ها شود.

 

برهمین اساس کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران از ساعت 16 امروز در استانداری تهران تشکیل جلسه می‌دهد تا ضمن بررسی وضعیت، درباره تعطیلی مدارس و صنایع آلاینده در روزهای آتی تصمیم‌گیری کند.

 

صبح روز یکشنبه  نیز کیفیت هوا در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروهاست. شرایط جوی در طی روز یکشنبه نیز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و به‌تبع آن کیفیت هوا را در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد داد؛ هرچند نسبت به شب گذشته از شدت کمتری برخوردار خواهد بود.

 

در حال حاضر دمای هوا 8 درجه سانتی گراد است و پیش‌بینی می‌شود کمینه دما در روز آینده 4 درجه و بیشینه دما 9 درجه سانتی گراد باشد.

 

آیا مدارس تهران ۲۴ آذر تعطیل می‌شود؟

افزایش آلاینده‌های هوا در سال جاری سبب شد تا استانداری تهران برای تعطیلی مدارس و سفارش‌های لازم به گروه‌های حساس نسبت به سال‌های قبل زودتر وارد عمل شود.

هر ساله پدیده این‌ورژن یا وارونگی دما در ماه‌های آذر و دی شروع می‌شد که امسال این پدیده از ماه آبان تصمیم‌گیران را بر آن داشت هر چه سریع‌تر نسبت به آن اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین با اعلام استانداری تهران زنگ ورزش مدارس امروز تعطیل اعلام شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ناشناس

    خواهش میکنم تعطیل کنیدهوا خیلی الودست امروز چشمام به خاطر الودگی میسوخت لطفا هم مقاطع رو تعطیل کنید ما هم مثل ابتدایی ها شش داریم

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه