شمانیوز

تلاش پلیس هند برای دستگیری فردی که یک دانش آموز 7 ساله را با مداد رنگی در توالت مدرسه، مورد آزار قرار داد در حالی ادامه دارد که تاکنون تمام تحقیقات به بن بست رسیده است.

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از ایندیا تودی، روز گذشته یک مادر هندی به اداره پلیس "مالوانی" در شمال بمبئی رفت و شکایتی مبنی بر تجاوز به دختر خردسالش در مدرسه، ثبت کرد.

این مادر هندی به پلیس گفت: دیروز دخترم با چشم گریان از مدرسه به خانه آمد وقتی علت را جویا شدیم گفت که یک مرد چاق در توالت مدرسه او را مورد آزار و اذیت قرار داده است. برای اینکه از گفته های دخترم مطمئن شویم او را نزد پزشک بردیم و متاسفانه پزشک نیز تجاوز جنسی به فرزندم را تایید کرد. به گفته دکتر، کودک آزار از یک مداد رنگی برای تجاوز به جگرگوشه ام استفاده کرده است.

مادر جوان در ادامه گفت: پس از شنیدن صحبتهای دکتر، همان موقع با دخترم به مدرسه اش رفتیم تا شاید آن مرد شیطان‌صفت را پیدا کنم. او گفت که چهره فرد مهاجم را می شناسد؛ یک مرد شکم گنده زشت

با اظهارات این زن و گفته های دخترش، پرونده ای بر اساس بخش 376 قانون مجازات هند و بندهای 4 و 8 قانون حمایت از کودکان در برابر آزار جنسی (Pocso) به ثبت رسید.

 

820_IranVarzeshi-1398-09-13_1575407398

 

پلیس در نخستین گام به بررسی دوربین های مداربسته مدرسه پرداخت. بر اساس شکایت ثبت شده، تجاوز و کودک آزاری در توالت طبقه دوم مدرسه رخ داده بود بنابراین ماموران، فیلم‌های دوربین مداربسته طبقه دوم، از ساعت 12 ظهر تا 6 بعد از ظهر را به دقت مورد بررسی قرار دادند، متاسفانه نه تنها مردی در طول آن مدت در طبقه دیده نشده بلکه مورد مشکوکی نیز توجه پلیس را به خود جلب نکرد.

به گفته افسر پرونده، تصاویر دوربین نشان می دهد که قربانی به همراه دوستش وارد سرویس بهداشتی می شوند اما در تمام آن لحظات هیچ مرد یا فرد مشکوکی در توالت دیده نمی شود. همچنین به دلیل شرایط روحی دانش آموز آسیب دیده او قادر به بیان جزئیات بیشتر نیست.

تحقیقات پلیس هند برای یافتن سرنخی از متجاوز در حالی ادامه دارد که این حادثه موجی از خشم و وحشت برای خانواده‌های دانش‌آموزان ایجاد کرده و والدین عصبانی با تجمع در مدرسه خواستار دیدار با مدیر و مسولان مدرسه شدند.

گفتنی است آمار تجاوزهای جنسی در هند بسیار بالاست. بنا بر اعلام اداره ملی ثبت جرایم هند، تنها در سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۰ هزار مورد تجاوز گزارش شده است که ۴۰ درصد از این گزارش‌ها مربوط به تجاوز به کودکان بوده‌ است.

همچنین بر اساس گزارش  حکومت هند در سال ۲۰۱۷ ، هر ۱۵ دقیقه به یک کودک کم سن و سال در این کشور تجاوز می‌شود.

بر همین اساس و در پی اعتراضات گسترده در هند به معضل تجاوز به کودکان و دختران کم سن و سال، "نارندرا مودی" نخست‌وزیر هند طی فرمانی فوق‌العاده، دستور اعدام  متجاوزان به دختران زیر ۱۲ سال را صادر کرد.

مترجم:مریم حسینی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه