شمانیوز

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: به منظور پاسداشت مراسم شب یلدا، امتحانات نهایی دانش آموزان امسال با یک روز تاخیر و از دوم دی آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از شبکه خبر: خسرو ساکی افزود: این امتحانات برای دانش آموزان سال دوازدهم روزانه، دانش آموزان بزرگسال و داوطلب آزاد پایه سوم متوسطه نظری و فنی و حرفه‌ای و پیش‌دانشگاهی شاغل به تحصیل در مدارس داخل و خارج از کشور خواهد بود.

وی اضافه کرد: امتحانات نهایی برای ۱۴۶ هزار و ۸۹۶ دانش‌آموز داخل و ۳۵۰ دانش‌آموز خارج از کشور برگزار خواهد شد و فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه که متقاضی‌ترمیم و ارتقای نمرات درس یا دروس نهایی پایه سوم متوسطه خود هستند نیز می‌توانند با شرکت در این امتحانات نمره خود را ارتقا دهند.

ساکی همچنین تاکید کرد: با توجه به تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا و بارش برف و باران مدیران مدارس موظفند برای ایام تعطیلی برنامه‌ریزی و کلاس‌های جبرانی برای دانش آموزان برگزار کنند.
 
رئیس مرکز سنجش افزود: برای صیانت از سؤالات و امنیت برگزاری امتحانات، سئوالات امسال رمزگذاری شده است که این رمز زمانی بازگشایی می‌شود که دانش آموزان در جلسه امتحان مستقرشده ودرب ورودی تمام حوزه‌های اجرا بسته شده است بنابراین هرگونه ادعا مبنی بر در اختیار داشتن سؤالات قبل از جلسه امتحان از سوی افراد سودجو در فضای مجازی کذب است.
 
وی گفت: زمان اعلام نتایج امتحانات حداکثر دو هفته پس از برگزاری آخرین امتحان خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه