شمانیوز

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات، پس از سکوت درباره سفر به عتبات، از اعزام ۵۸ گروه از زائران به این سفر معنوی طی یک ماه اخیر خبر داد و گفت: برای اعزام زائران به صورت زمینی جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از فارس : مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات، پس از سکوت درباره سفر به عتبات، از اعزام ۵۸ گروه از زائران به این سفر معنوی طی یک ماه اخیر خبر داد و گفت: برای اعزام زائران به صورت زمینی جای نگرانی وجود ندارد.

 

سفر به عتبات پس از یک ماه وقفه از اوایل آذرماه به صورت رسمی آغاز شد، اما سازمان حج و زیارت چندان رغبتی به اطلاع‌رسانی درباره نحوه اعزام‌ها نداشت.

این سفرها تنها به صورت هوایی انجام می‌گیرد و قرار بود از نیمه آذرماه سفرهای زمینی به عتبات نیز برقرار شود که به دلیل شرایط عراق و بسته شدن مجدد مرز مهران این امر اتفاق نیفتاد و همچنان سفرهای زیارتی به عتبات تنها به صورت هوایی و محدود انجام می‌پذیرد. به طوری که تعداد زائران و حتی کاروان‌های اعزامی نسبت به گذشته کاهش یافته است.

بر همین اساس، حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور عتبات عالیات در جلسه شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری گفت: همچنان اعزام زائران ایرانی به صورت هوایی به عراق انجام می‌گیرد و در مدت حدود یک ماه گذشته ۵۸ گروه از زائران به عتبات عالیات سفر کرده‌اند.

وی افزود: در دی ماه هم اعزام زائران به عتبات عالیات طبق جدول تنظیم شده به صورت هوایی انجام خواهد شد و برای اعزام زائران به صورت زمینی جای نگرانی وجود ندارد؛ اما مرجع تصمیم‌گیر در این خصوص شورای عالی امنیت ملی است که پس از موافقت آن‌ها این اعزام‌ها را انجام خواهیم داد.

آغاز سفرهای زیارتی به سوریه

همچنین با وجود برقراری سفر به سوریه، سازمان حج و زیارت هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی درباره نحوه ثبت‌نام در کاروان‌های زیارتی سوریه را نداشت و خبرگزاری فارس طی گزارش‌هایی علاوه بر ازسرگیری این سفرها، درباره اولین حضور زائران ایرانی در سوریه پس از نابودی داعش نیز گزارشی منتشر کرد. 

با این وجود سازمان حج و زیارت همچنان سکوت درباره آغاز اعزام‌ها را نسبت به اطلاع‌رسانی در این باره ارحج دانست، اما اکنون پس از گذشت حدود دو هفته از آغاز اعزام‌ها به سوریه اخباری از سوی این سازمان در حال انتشار است.

به طوری که رحمانی در خصوص اعزام زائران به سوریه تصریح کرد: اعزام زائران ایرانی از طریق سازمان حج و زیارت به سوریه با هدف زیارت بارگاه منور حرم مطهر حضرت رقیه (س) و حضرت زینب کبری (س) آغاز شده و زائران در قالب بسته‌های سه و چهار روزه به صورت هوایی به دمشق سفر می‌کنند.

هم‌اکنون سفر به عتبات تنها به صورت هوایی انجام می‌شود و سفر به سوریه نیز در حال انجام است.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه