شمانیوز

معاون خدمات شهری شهرداری تهران بر تملک باغات در مناطق کم برخوردار ۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲ و۱۷ در راستای افزایش سرانه فضای سبز در این مناطق تاکید کرد و راهکارها و رهنمودهای لازم را در جهت تسهیل گری در این راستا ارائه کرد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از خبر انلاین : مجتبی یزدانی در نشستی که با حضور شهرداران مناطق کمتر برخوردار، مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، عنقایی سرپرست اداره  کل برنامه ریزی و توسعه امور خدمات شهری، معاونین خدمات شهری مناطق فوق و .... در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار برگزار شد؛ بر تسریع در روند تملک باغات و زمین های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق فوق تاکید کرد و طی این جلسه به بررسی چگونگی افزایش سرانه مناطق کم برخوردار و ارائه راهکارهای لازم جهت تسهیل گری در این امر پرداختند.
یزدانی در این جلسه پس از ارائه گزارشی در خصوص عملکرد کارگروه تملک باغات با بیان این که در سطح شهر تهران ۶منطقه ( مناطبق ۷،۸،۱۰،۱۱،۱۲ و ۱۷) سرانه فضای سبز پایین تری نسبت به سایر مناطق دارند، گفت: لزوم توجه ویژه به این مبحث جزو خواسته های اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران و شهردار محترم تهران بوده است که باید در این بخش توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم.
یزدانی با ذکر این نکته که از ۳۵۲ محله در سطح شهر تهران، ۱۷ محله فاقد پارک بوده است، گفت: با تلاش های صورت گرفته در طول ۲سال گذشته ۵محله دارای پارک شدند و ۱۲محله دیگر فاقد پارک هستند و این محلات در اولویت کاری ما قرار دارند.
او در ادامه تاکید کرد: از محل اخذ عوارض حاصل از اجرای لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها؛ مناطقی که دارای سرانه کم فضای سبز یا محلات آنها فاقد بوستان می باشند، با تملک باغات و اراضی مشجر واقع در محدوده خود و تبدیل آن به بوستان عمومی نسبت به افزایش سرانه فضای سبز خود اقدام کنند.
یزدانی در ادامه تصریح کرد: همچنین مناطق کمتر برخوردار نسبت به شناسایی اراضی مذکور اقدام و با هماهنگی حوزه خدمات شهری و سازمان بوستان ها اجرای این مهم را بر عهده گیرند. 
لازم به ذکر است در این جلسه اراضی معرفی شده در مناطق ۱۴ و ۱۶ نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید مستندات مربوطه جهت تعیین اولویت تملک به حوزه خدمات شهری و سازمان بوستان ها ارسال گردد.
همچنین در جریان این جلسه شهرداران مناطق حاضر در نشست، به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات و موانع پیش رو در راستای تملک باغات و زمین هایی که شرایط تبدیل شدن به فضای سبز عمومی را دارند مطرح و در این خصوص بحث و تبادل نظر و راهکارهای لازم ارائه شد.
گفتنی است در پایان این جلسه یزدانی بر موضوعاتی چون لزوم جانمایی های کارشناسی شده جهت ساخت سرویس های بهداشتی در نقاط پیش بینی شده الزاما خارج از بوستان ها،انتقال چوب و سرشاخه جمع آوری شده در مناطق به نقاط تعیین شده از سوی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و ساماندهی مشاغل بی کانون در مناطق تاکید کرد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه