شمانیوز

گروه استان‌ها ـ وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه صندلی‌های دانشگاه جای نخبگان است نه رانت‌بگیران، گفت: حدود ۱۳۴ دانشجوی آقازاده که از طریق پول و جایگاه والدین خود وارد دانشگاه شده بودند، از دانشگاه بیرون کردیم.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تسنیم : سعید نمکی، ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه این مراسم تنها برای سپردن بار مسئولیت بر دوش یک مدیر است به ریاست جدید دانشگاه توصیه‌ به صبوری کرد و اظهار داشت: دانشگاه را نباید به دام سیاست‌زدگی کشاند.

وی با بیان اینکه نباید واگن علوم پزشکی را به قطار سیاست‌زدگی چسباند، گفت: باید استاد، دانشجو و کارکنان را جذب کرده و با آنان با تکریم برخورد کرد.

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه صندلی‌های دانشگاه جای نخبگان است نه رانت‌بگیران، افزود: حدود 134 دانشجوی آقازاده و خانم‌زاده که از طریق پول و جایگاه والدین خود وارد دانشگاه شده بودند، از دانشگاه بیرون کردیم، پولدارها به شرط دانایی و نخبگی می‌توانند بر صندلی دانشگاه بنشینند.

نمکی عنوان کرد: من پدرم راننده کامیون و مادرم قالیباف بود، باید فضایی ایجاد کرد تا همه بتوانند تحصیل کنند نه مثل ساسانیان فقط آقازاده‌ها درس بخوانند.

‌وی با تاکید بر اینکه باید جلوی فساد در تمام بخش‌ها ایستاد، گفت: میزان کسری تجهیزات پزشکی و دارو نسبت به سال قبل یک سوم شده است، جلوی فساد در دانشگاه، بخش دارو، بخش اداری در تمام سطوح بایستید و اگر چیزی از وزارت خانه آغشته به فساد به شما تحمیل شد به سطل آشغال بیندازید.

این مقام‌ مسئول تاکید کرد: رفاه کارکنان به ویژه دانشجویان را دریابید و خوابگاه‌های دانشگاه‌ها و مسائل رفاهی آنها را باید پیگیری کرد.

وزیر بهداشت و درمان با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سبب برون رفت از چالش‌ها می‌شود، عنوان کرد: انتظار داریم که استان فارس در اولویت پیشگیری بر درمان، اولویت درمان سرپایی بر بستری و اجرای طرح‌های ملی سلامت پیشرو شود.

وی با بیان اینکه خدمات ارزشمندی در حوزه پزشکی در کشور رقم خورده است، گفت: پرونده الکترونیک سلامت، بازنگری استقرار پزشک خانواده در فارس، دنبال کردن نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، اجرای طرح بسیج ملی فشار خون که باعث کشف 2 میلیون و 700 هزار مورد فشار خون جدید شد، از سری خدمات ارائه شده در حوزه پزشکی است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه