شمانیوز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: چهار نفر در دامغان و سمنان براثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزا جان باختند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فارس : رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: چهار نفر در دامغان و سمنان براثر ابتلا به بیماری آنفلوآنزا جان باختند.

نوید دانایی عصر امروز در نشست تبیینی، خبری و اطلاع‌رسانی ذیل شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان اظهار کرد: با نشر خبرهایی مبنی بر آلودگی کیک به قرص آلوده، دو هزار کیک از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مورد ارزیابی قرار گرفت که این کیک‌ها بر اساس آزمایش‌های انجام‌شده مشکلی بهداشتی نداشت.

وی اضافه کرد: میزان آلودگی کیک‌های آلوده به قرص بر اساس گزارش‌ها در استان سمنان بسیار ناچیز است و به نسبت دیگر استان‌ها در سطح خیلی کم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان افزود: بحث کیک‌های آلوده به قرص رویکرد بهداشتی نیست و بیشتر این مورد امنیتی است و دشمنان درصدد برهم زدن امنیت روانی مردم هستند.

دانایی همچنین با تأکید بر وجود داروهای موردنیاز استان سمنان به مقدار کافی گفت: دارو به میزان کافی برای مهار و کنترل بیماری آنفلوآنزا در استان سمنان وجود دارد و موج این بیماری در استان در حال فروکش است.

وی افزود: ۴۶۰ مراجعه برای نمونه‌برداری بیماری آنفلوانزا در ماه‌های گذشته انجام شد که ۱۸ نمونه مثبت اعلام شد که چهار تن در دامغان و سمنان براثر ابتلا به این بیماری جان باختند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان اضافه کرد: ۹۰ درصد مردمی که به بیمارستان‌ها استان برای مهار بیماری آنفلوانزا مراجعه کردند، به بیماری مشابه مانند سرماخوردگی مبتلا بودند و آزمایش‌ها منفی آنفلوانزا بوده است.

دانایی بیان کرد: ۷۱ درصد مردم استان تحت پوشش تأمین اجتماعی، ۲۰ درصد جمعیت در پوشش بیمه سلامت و مابقی در دیگر گروه‌های درمانی خدمات‌رسان قرار دارند.

وی با اشاره به فعالیت‌های پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان ادامه داد: ۱۱۷ دانشجو از کشورهای مختلف جهان در دانشگاه علوم پزشکی سمنان در حال تحصیل هستند و از ۲ سال گذشته شعبه بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی سمنان در دست اجرا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان اضافه کرد: موافقت‌نامه شعبه بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی سمنان با کشور گرجستان انجام شد که با اجرای این طرح ارز وارد کشور می‌شود.

دانایی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی این دانشگاه در طول چند سال اخیر خاطرنشان کرد: ۶۵ مرکز درمانی و بهداشتی در دو سال گذشته از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بهره‌برداری شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied