شمانیوز

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: در طراحی معماری مدارس باید به معماری سنتی ایرانی آن توجه شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر :  معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: در طراحی معماری مدارس باید به معماری سنتی ایرانی آن توجه شود.

 

علی الهیار قبل از ظهر پنج شنبه در آئین افتتاح مدرسه طالقانی تبریز و جمع آوری ۲۴ هزار کلاس درس دارای بخاری نفتی گفت: برنامه ریزی آموزشی صرفاً ارائه خدمات اموزشی را هدف گذاری نمی‌کند بلکه ارائه آموزش باکیفیت و فراگیر از اهداف مهم آن است.

 

وی ادامه داد: در مدارس که علیرغم توسعه همه فناوری‌ها، مهم‌ترین مرکز آموزشی محسوب می‌شود، وقتی صحبت از کیفیت است تنها عوامل نرم افزاری موردتوجه قرار می‌گیرد.

 

الهیار افزود: کیفیت حاصل نمی‌شود مگر اینکه به سخت افزار هم دقت لازم شود.

وی با تاکید بر توجه ویژه به نوع ساخت و معماری مدارس گفت: از تغییر در نقشه تیپ مدارس تا طراحی فضاهایی که با اقلیم و معماری سنتی ایرانی همراه است در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.

 

معاون برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره‌ای به نقش مدارس در شرایط بحران گفت: مدرسه از مکان‌های اصلی است که در اینگونه بحران‌ها می‌تواند نقش خاصی ایفا کند، به همین دلیل توجه به این مورد در ساخت مدارس اهمیت ویژه دارد.

 

وی افزود: در وزارت آموزش و پرورش تلاش لازم را برای استفاده بهینه از فضاها داریم تا با بهبود بهره وری از امکانات موجود، حداکثر استفاده را کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه