شمانیوز

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: در طراحی معماری مدارس باید به معماری سنتی ایرانی آن توجه شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز  :  معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: در طراحی معماری مدارس باید به معماری سنتی ایرانی آن توجه شود.

 

علی الهیار قبل از ظهر پنج شنبه در آئین افتتاح مدرسه طالقانی تبریز و جمع آوری ۲۴ هزار کلاس درس دارای بخاری نفتی گفت: برنامه ریزی آموزشی صرفاً ارائه خدمات اموزشی را هدف گذاری نمی‌کند بلکه ارائه آموزش باکیفیت و فراگیر از اهداف مهم آن است.

 

وی ادامه داد: در مدارس که علیرغم توسعه همه فناوری‌ها، مهم‌ترین مرکز آموزشی محسوب می‌شود، وقتی صحبت از کیفیت است تنها عوامل نرم افزاری موردتوجه قرار می‌گیرد.

 

الهیار افزود: کیفیت حاصل نمی‌شود مگر اینکه به سخت افزار هم دقت لازم شود.

وی با تاکید بر توجه ویژه به نوع ساخت و معماری مدارس گفت: از تغییر در نقشه تیپ مدارس تا طراحی فضاهایی که با اقلیم و معماری سنتی ایرانی همراه است در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.

 

معاون برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش با اشاره‌ای به نقش مدارس در شرایط بحران گفت: مدرسه از مکان‌های اصلی است که در اینگونه بحران‌ها می‌تواند نقش خاصی ایفا کند، به همین دلیل توجه به این مورد در ساخت مدارس اهمیت ویژه دارد.

 

وی افزود: در وزارت آموزش و پرورش تلاش لازم را برای استفاده بهینه از فضاها داریم تا با بهبود بهره وری از امکانات موجود، حداکثر استفاده را کنیم.

 

گزارش : فایزه رزاقی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه