شمانیوز

سه عضو حیاتی فردی که در جزیره کیش دچار مرگ مغزی شده بود به سه نفر دیگر پیوند زده شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : سه عضو حیاتی فردی که در جزیره کیش دچار مرگ مغزی شده بود به سه نفر دیگر پیوند زده شد.

 

 

کاظمی مطلق مسئول و هماهنگ کننده پیوند عضو بیمارستان کیش گفت: در تاریخ ۹۸/۰۹/۲۹ فردی ۳۰ ساله بدنبال کاهش سطح هوشیاری در بیمارستان کیش بستری و پس از انجام اقدامات به بخش آی سی یو منتقل شد.

 

وی افزود: در تاریخ سوم دی ماه ۹۸ با وجود تلاش بی وقفه پزشکان و کادر درمان مشخص شد بیمار دچار مرگ مغزی شده که بدنبال آن. پس از جلسه مسئول پیوند اعضا بیمارستان با خانواده فرد به کما رفته و جلب رضایت خانواده متوفی و تشکیل کمیسیون پزشکی اعلام شد، کبد، کلیه‌ها و پانکراس فرد مرگ مغزی شده در صبح روز چهارشنبه ۴ دیماه ۹۸ پس از عملیات جدا سازی اعضا جهت پیوند به بیماران مورد نیاز به بیمارستان بوعلی شیراز منتقل شد.

 

در همین رابطه دکتر آرش بوربور جراح و متخصص پیوند اعضا گفت: این سومین عمل جدا سازی اعضای افراد مرگ مغزی شده طی یک سال گذشته در بیمارستان بین المللی کیش است.
 
 
وی ضمن تقدیر از عمل خداپسندانه و شجاعانه خانواده متوافی بیان داشت: خوشبختانه فرهنگ اهدای عضو در کشور نسبت به سالهای دور بسیار بالا رفته ولی کافی نیست چنانکه افراد بی شماری که مرگ مغزی می‌شوند و راه برگشت به زندگی آنها از نظر علم پزشکی صفر است با عدم گذشت و رضایت خانواده‌ها به خاک سپرده می‌شوند.
 
 
بوربور اظهار داشت: امروز اعضای جدا شده از بدن جوان ۳۰ ساله که شامل کبد، کلیه‌ها و پانکراس است پس از انتقال هوایی در بیمارستان بوعلی شیراز به ۳ نفر نیازمند پیوند که ماهاست در نوبت عضو گیری هستند اهدا و پیوند شد و جان دوباره به ۳ انسان نیازمند خواهد بخشید

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه