شمانیوز

ترکیه کشوری است مملو از زیبایی و جاذبه گردشگری که جاذبه های تاریخی و توریستی آن در سرتاسر شهرهای آن پراکنده شده است. به هر جای این کشور که بنگرید می توانید گنجینه ای دل انگیز از تاریخ و آداب و رسوم مردم آن را بیابید. این گنجینه ها در فصل بهار و یا همان نوروز جلوه ای خاص دارند که با شکوفه های رنگارنگ بهاری جذاب تر می شوند. با آژانس مسافرتی آمادای همراه شوید تا سفری جذاب و کوتاه به چند شهر ترکیه داشته باشید.

ترکیه کشوری است مملو از زیبایی و جاذبه گردشگری که جاذبه های تاریخی و توریستی آن در سرتاسر شهرهای آن پراکنده شده است. به هر جای این کشور که بنگرید می توانید گنجینه ای دل انگیز از تاریخ و آداب و رسوم مردم آن را بیابید. این گنجینه ها در فصل بهار و یا همان نوروز جلوه ای خاص دارند که با شکوفه های رنگارنگ بهاری جذاب تر می شوند. با آژانس مسافرتی آمادای همراه شوید تا سفری جذاب و کوتاه به چند شهر ترکیه داشته باشید.

 

شهر استانبول ترکیه

استانبول

استانبول، شهری زیبا و باشکوه است که در واقع پایتخت فرهنگی ترکیه محسوب می شود. این شهر در هر فصلی از سال زیبایی های خاص خود را دارد و جذابیت های متفاوتی را برای توریستان ارائه می دهد. کاخ ها و قصرها، مساجد، پارک های ملی و تاریخی، موزه ها، پل ها، کلیساها، مراکز خرید و ... هر کدام حرفی برای گفتن دارند و گنجینه ای برای این شهر به شمار می آیند. طبیعت گردی و بازدید از آثار مختلف در تور استانبول نوروز تجربه ای منحصر به فرد برای مسافرین نوروزی می باشد.

 

مسجد ایاصوفیه استانبول

مسجد ایاصوفیه یکی از بزرگ ترین کلیساهای جهان به شمار می آید که قدمت آن به دوران سلسله عثمانی بازمی گردد. امروزه این مسجد تبدیل به موزه ای شده است که فرهنگ و هنر ترکیه را برای همگان به تصویر می کشد. این مسجد نماد اصلی شهر استانبول است که بوی معنویت و تاریخ را به مشام علاقمندان تاریخ می رساند.

 

پل بسفر استانبول

رودخانه بسفر دارای پل های متنوعی است که نقاط مختلفی را به هم وصل می کنند. یکی از پل های معلق بسفر شبیه پلی در کالیفرنیا است. این پل مخصوص رفت و آمد خودروها و وسایل نقلیه می باشد و جذابیت زیادی دارد. در زمان غروب آفتاب این پل شاهد گردشگران و توریستان زیادی است که برای گرفتن عکس های هنری به آن رجوع می کنند.

 

رستوران های قایقی استانبول

وقتی صحبت از شکم گردی در استانبول می شود این قایق ها حرف اول را می زنند و بهترین مکان برای صرف غذا می باشند. کمی آنطرف تر از مسجد ایاصوفیه و در نزدیکی پل گالاتا قایق های زیادی را در کناره آب مشاهده خواهید کرد که غذاهای متنوعی را سرو می کنند. نه تنها ماهی و غذاهای دریایی، بلکه انواع ساندویچ ها در بهتریین چشم انداز استانبول سرو می شود.

 

آب انبار سلطنتی استانبول

در سفر به شهر استانبول سری هم به گنجینه زیرزمینی آن بزنید و با زیبایی آب انبار شهر آشنا شوید. این بنای فوق العاده زیبا در زیر مسجد ایاصوفیه قرار دارد و با پیمودن 52 پله می توان به شهر زیر زمینی رسید. 336 ستون تنومند این آب انبار را سرپا نگه داشته و می تواند 100 هزار تن آب را جمع آوری کند.

 

شهر کوش آداسی ترکیه

 

کوش آداسی

کوش آداسی یک شهر ساحلی است که در جنوب شهر ازمیر قرار دارد. طبیعت زیبا و رویایی، سواحل دوست داشتنی، تفریگاه های متنوع و .. در این شهر هر ساله مملو از گردشگرانی است که از نقاط مختلف جهان برای گذراندن اوقات فراغت خود این شهر را انتخاب می کنند. مکان هایی مانند دروازه قلعه، دیوارها، ارگ قلعه، کاروانسرای و .. نشان دهنده دریچه ای از معماری دوران عثمانی هستند. علاقمندان می توانند با تور کوش آداسی نوروز با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوند.

 

پارک ملی دلتای آیدین کوش آداسی

این پارک ملی در استان آیدین واقع شده است و تا شهر کوش آداسی فاصله کمی دارد. این پارک از پیشروی دریای اژه ایجاد شده است که در واقع یکی از نواحی مندرس است. پوشش گیاهی بی نظیر این پارک در کنار لاژهای شنی و دره های سنگی صحنه های فوق العاده را ایجاد کرده اند.

 

قایق های تفریحی بنادر کوش آداسی

وقتی به کوش آداسی می روید متوجه می شوید که در این شهر ساحلی زیبا دو اسکله مخصوص وجود دارد که در قلب خود قایق های تفریحی زیادی را جای داده اند. در فصل بهار و تابستان تورهای زیادی برای گردش و تفریح مسافرین در این بنادر برگزار می شود و هر کدام از قایق های تفریحی سفری دریایی را با مسافرین خود پیش می گیرند.

 

پاموک کاله کوش آداسی

در زبان ترکی کلمه پاموک کاله به معنی قصر پنبه ای ترجمه می شود. در کوش آداسی با منطقه ای رو به رو می شوید که به صورت پله ای بخاطر رسوبات آب ایجاد شده است. این منطقه زیباترین چشم انداز پلکانی سفید را دارد که همچون برف می مانند. در سفر به کوش آداسی ترکیه بازدید از این مکان را نباید از دست بدهید.

 

شهر آنتالیا ترکیه

 

آنتالیا

 

آنتالیا در جنوب غرب ترکیه واقع شده است و آوازه زیبایی های آن در سرتاسر دنیا پراکنده شده است. این شهر ساحلی توسط شخصی به نام آتالوس احداث گردیده و قدمت زیادی دارد. فرهنگ ترکیه را می توان کوچه و خیابان های آنتالیا و حتی در وجود مردم مهربان و خونگرم آن احساس کرد. برای بازدید از زیبایی های این شهر می توانید از تور آنتالیا نوروز استفاده کنید و یک تجربه بیادماندنی داشته باشید.

 

پارک ملی آنتالیا

این پارک دره ای است که پوشش گیاهی متنوعی دارد. گونه های جانوری زیادی در سرتاسر این پارک زندگی می کنند که تحت حفاظت می باشند. رستوران ها و کافه ها در این پارک غذاها و نوشیدنی های متنوعی را در اختیار مسافرین قرار می دهند و تمامی زمان حضور در پارک را بیادماندنی می کنند.

 

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت به عنوان نماد شهر آنتالیا شناخته می شود و در میدن کاله کاپیسی قرار دارد. این برج سمبلی از صلابت و پایداری است که از دیرباز برجای مانده است. این چشم اندازی زیبا از مناطق اطراف دارد و می توان ساعت ها به تماشای آنها پرداخت.

 

منطقه ساید آنتالیا

ساید یکی از مناطق قدیمی و بسیار سنتی شهر آنتالیا است که زیبایی های زیادی را در قلب خود جای داده است. بازارهای پر جنب و جوش، معابد متنوع و زیبا، رستوران ها و کافه ها، خیابان و کوچه ها و ... بهترین مکان های قابل بازدید این منطقه هستند. البته سواحل شنی که چشم اندازی زیبا از دریا دارند، می توانند صحنه هایی نفس گیر در زمان غروب آفتاب ایجاد کنند.

 

شهر باستانی المپیوس آنتالیا

شهر باستانی المپیوس شهری است که با بوته های گل خر زهره و برگ مو برای همگان شناخته شده است. در دوران مارکوس آریلیوس در این شهر یک دروازه معبدی ساخته شد که بسیار زیبا می باشد. البته در اطراف این شهر دیوارها و قلعه های زیادی وجود دارد که قدمت تمامی آنها به قرون وسطی باز می گردد. هر چه که بگویید این منطقه زیبایی و جاذبه تاریخی دارد و می توان از تماشای آنها لذت برد.

 

منطقه بلک آنتالیا

اگر به دنبال آن هستید که در یک منطقه لوکس و شیک تفریح و استراحت کنید، بلک همان جای ایده آل است. بلک دارای کلوپ ملی گلف است و در طی سال ها توانسته است نام بهشت گلف بازان را به خود اختصاص دهد. در بلک می توانید از تفریحات ساحلی لذت ببرید و از بهترین غذاهای سنتی ترکی بچشید. هر چیزی که برای تفریح لازم است در این شهر فراهم شده است تا مسافرین بتوانند اقامتی رویایی داشته باشند.

ترکیه از جمله کشورهایی می باشد که مقصد توریستی مسافرین زیادی شده است و تورهای زیادی به آن سفر می کنند.  شما نیز اگر می خواهید در سواحل این کشور استراحت کنید با تور ترکیه نوروز همراه شوید و در آرامش لحظات خوبی را سپری کنید.

لازم به ذکر است آژانس مسافرتی آمادای بهترین قیمت تورهای ترکیه را در کنار  تخفیفات شگفت انگیز، ارائه می ‌دهند و می‌توانید جهت تهیه سایر تورهای مسافرتی ، تور مالزی، تور گرجستان و .... به سایت amadaytravel.com سر بزنید و یا با شماره 02122226881 تماس حاصل فرمایید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه