شمانیوز
شما نیوز

دستگیری مأمور قلابی در خیابان شریعتی

رئیس پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی پایتخت از شناسایی و دستگیری یک مامور قلابی در محدوده خیابان شریعتی خبرداد و گفت: متهم مدعی بود برای گرفتن خسارت تصادفش در صدد شناسایی متهم بوده است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : سرهنگ بهنام ایرانمنش، رئیس پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: روز شنبه چهاردهم دی ماه شخص میانسالی به پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ مراجعه و بیان داشت، فردی به محل سکونتش در حوالی خیابان شریعتی مراجعه کرده است و خود را نماینده یکی از سازمان‌های امنیتی معرفی و برای تائید گفته هایش یک قبضه سلاح کلت کمری به وی نشان داده است و از ارائه هرگونه مدارک شناسایی معتبر خودداری کرده است و وضعیت سکونتم را بررسی کرده است.

وی بیان داشت: با توجه به اهمیت خبر و احتمال اخاذی از شهروندان در قالب مأمور قلابی، موضوع به صورت ویژه شناسایی متهم را در دستور کار ماموران پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

ایرانمنش ابراز داشت: در تحقیقات میدانی انجام شده مشخص شد متهم، فردی حدودا ۳۰ ساله می‌باشد که با جعل عنوان مأمور یکی از ارگان‌های امنیتی به در منازل مستقر در کوچه مراجعه و ضمن معرفی کردن خود به عنوان مامور وضعیت ساکنان کوچه مورد بررسی قرار داده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه درگام بعدی از تحقیقات پلیسی، مخفیگاه متهم در حوالی خیابان جردن شناسایی شد، تصریح کرد: صبح روز پانزدهم با هماهنگی‌های قضائی، متهم در مخفگاهش دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی به پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی انتقال یافت.

ایرانمنش خاطر نشان کرد: متهم که در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود، پس از روبه رو شدن با ادله و مستندات به جرم ارتکابی اعتراف و در اظهاراتش گفت: حدود ۷ ماه پیش با فردی تصادف خودرویی داشته ام و پس از تصادف فرد مقصر از محل گریختف قصد داشتم وی را شناسایی کنم و مبلغ خسارت وارد شده را از وی دریافت کنم.

وی با اشاره به اینکه متهم در مقابل سوالات پلیس مبنی بر این که از کجا می‌دانسته وی ساکن در این خیابان است و چرا در طول این مدت شکایتی طرح نکرده است پاسخ درستی نمی‌داد، گفت: ماموران پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی در بازرسی از منزل متهم، یک قبضه شبه سلاح کلت کمری کشف کردند.

وی تصریح کرد: متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

این مقام پلیسی در پایان توصیه کرد: شهروندان به هیچ وجه فریب افرادی که در پی باجگیری و اخاذی از آنان در پوشش مامور قلابی هستند را نخورند و در صورت مشکوک شدن با چنین مواردی سریعا با شماره ۱۱۰ تماس بگیرید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied