شمانیوز

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تمامی فرودگاه‌های بین‌المللی کشور تحت پوشش تیم‌های وزارت بهداشت هستند و اجازه ورود بیمار مبتلا به کرونا را به داخل کشور نمی‌دهیم.

به گزارش خبرنگار شمانیو از باشگاه خبرنگاران: رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه فرودگاه‌های بین‌المللی در سراسر کشور مجهز به تجهیزات لازم برای کنترل بیماری کرونا شده‌اند، گفت: با همکاری وزارت بهداشت تیم‌های مقابله با بیماری‌های واگیردار در سراسر فرودگاه‌های بین‌المللی مستقر شدند و از این طریق سعی کرده‌ایم تا از ورود بیماران مبتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: تاکنون هیچ گزارشی از فرودگاه‌های کشور مبنی بر ورود افراد مبتلا به بیماری کرونا به ما اعلام نشده است و تیم‌های وزارت بهداشت تا اطلاع ثانوی در این فرودگاه‌ها مستقر هستند.

جعفرزاده یادآور شد: خوشبختانه هماهنگی‌ها بین وزارت بهداشت و شرکت‌ فرودگاه‌ها بسیار خوب صورت گرفته است و تیم‌های حرفه‌ای در تمامی ترمینال‌ها مستقر شده‌اند. به دلیل دغدغه ملی که در این زمینه وجود داشته است و توصیه‌های لازم، این تیم‌ها هم اکنون در تمامی بخش‌ها حضور دارند.

او اظهار کرد: نسبت به حساسیتی که در این زمینه وجود دارد محور اصلی برای تشخیص این بیماری‌ها تیم‌های وزارت بهداشت هستند به همین دلیل وزارت راه و شهرسازی سعی کرده است در این حوزه ارتباط  تنگاتنگی با محوریت وزارت بهداشت داشته باشد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: همواره تیم‌های وزارت بهداشت در فرودگاه‌های بین‌المللی پس از اعلام این موضوع حضور داشتند اما به دلیل شیوع بیماری کرونا تیم‌های این بخش با شدت بیشتری حضور دارند و پس از گذشتن مدت زمان مشخص، به مرور زمان از حضور تیم‌های پزشکی کاسته خواهد شد.

جعفرزاده یادآور شد: تاکنون گزارشی درباره ابتلا به این بیماری به ما نشده است اما به محض مشخص شدن فرد مبتلا به بیماری کرونا فورا برای قرنطینه به جایگاه‌های مشخص اعزام می‌شود و خوشبختانه وزارت بهداشت در این حوزه تمهیدات لازمی را در نظر گرفته است.

او در پایان بیان کرد: تمامی فرودگاه‌ها از جمله فرودگاه‌های بین‌المللی تحت کنترل و دقت هستند و مردم یا مسافران به هیچ عنوان نگران این موضوع در رابطه با ورود بیماران مبتلا به کرونا به داخل کشور نباشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه