شمانیوز

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد که امروز آسمان استان صاف همراه با وزش باد متوسط تا نسبتا شدید بوده که منجر به کاهش غلظت آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: براساس داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز آسمان استان تهران صاف همراه با وزش باد متوسط تا نسبتا شدید بوده که منجر به کاهش غلظت آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا می‌شود و از عصر فردا (جمعه) با نفوذ زبانه های یک سامانه بارشی به استان شاهد افزایش ابر و افزایش نسبی دما خواهیم بود و طی روز شنبه تا یکشنبه، هوا ابری و مه آلود خواهد بود و در بعضی ساعات، شاهد بارش پراکنده باران و برف(به ویژه در نیمه شمالی استان) خواهیم بود که موجب لغزندگی جاده ها(به ویژه جاده های نواحی کوهستان) می شود.

همچنین رخداد رگبار و رعد و برق در نیمه غربی استان دور از انتظار نیست و از شنبه شب تا دوشنبه با کاهش محسوس دما(بطور میانگین ۳تا ۶ درجه سلسیوس) یخبندان شبانه در سطح زمین پیش بینی می شود.

بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای پنجشنبه( ۱۰ و ۰ )، جمعه (۱۱ و ۲)، شنبه(۹ و ۱-)، یکشنبه ( ۸ و ۲-) و دوشنبه(۹ و ۰) درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

فرودگاه امام(ره) و ورامین با ۱۱ درجه و فیروزکوه با منفی ۹ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه