شمانیوز

یکی از بزرگراه‌های هند در ایالت "مادیا پرادش" به عنوان بدنام‌ترین اتوبان شناخته می شود زیرا والدین در این مکان دختران کوچک خود را به فروش می گذارند.

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از الجزیره، هند یکی از کشورهایی است که براساس قوانین آن برقراری رابطه جنسی افراد بزرگسال با دختران زیر ۱۸ سال حتی با وجود رضایت دختر، تجاوز جنسی محسوب می شود و مجازات سختی برای متجاوزان در نظر گرفته شده است. با اینحال پدیده تن‌فروشی کودکان در این کشور همچنان وجود دارد و این ماجرا زمانی دردناکتر می شود که والدین به اختیار خود، ‌فرزندشان را برای تن فروشی در اختیار مشتریان قرار می دهند.

 

AndroidOnlineNewsImage.aspx

 

در ایالت "مادیا پرداش" هند اتوبان بدنامی وجود دارد که محلی برای این تجارت هولناک به شمار می شود: در این مکان خانواده ها دختران جوان خود را که گاهی سن آنها به 10 سال هم نمی رسد مجبور به تن‌فروشی می کنند و آنها را در ازای خدمات جنسی به کامیونهای عبوری در اتوبان می فروشند. اغلب این دختران از قبیله "باچارا" هستند که به عنوان "دالیت‌ها" شناخته می شوند. در واقع «دالیت»ها پست‌ترین طبقه در سلسله مراتب طبقاتی هندوستان محسوب می شوند و نجس خوانده می شوند. اگرچه در قانون اساسی هند همه شهروندان از حقوق یکسان برخوردارند اما باز هم تبعیض های اجتماعی ضد دالیتها همچنان ادامه دارد.

 

1

 

در "باچارا" تقریبا در هر خانه ای نخستین دختری که زاده می شود سرنوشت محتومی دارد: کار به عنوان روسپی در کنار جاده هایی که رانندگان کامیون‌هایش خسته از راه های دور و دراز در پی کامجویی بر می آیند.

مردان "باچارا" می گویند به دلیل تبعیض‌هایی که در جامعه علیه طبقه دالیت وجود دارد نمی توانند شغل مناسبی داشته باشند به همین دلیل تنها راه تامین هزینه‌های زندگی را فروش دخترکان خود می دانند. دخترکانی که هرکدام تا 5 هزار روپیه به فروش می رسند و در طول روز 10 تا 12 بار مورد تجاوز قرار می گیرند.

 

index

 

در اتوبان هوس، دختران جوان روی تخت های سنتی می نشینند تا نشانه ای برای عبور کامیون داران باشند.

یکی از این دختران طایفه باچارا "مانکه" نام دارد و از زمانی که 15 ساله بود مادرش او را مجبور به فحشا کرده است او اکنون یک دختر دو ساله دارد و نگران است که دخترش نیز به سرنوشت او دچار شود.

او می گوید: من در جای اشتباهی متولد شده‌ام و به همین دلیل مجبور به فحشا هستم اما به خاطر تبعیضی که در جامعه علیه دالیت‌ها وجود دارد آیا کار دیگری می توانم انجام دهم؟

به گزارش شمانیوز، در حالی که در سال 2018 هند، قوانین سختگیرانه‌ای در مورد تجاوز به کودکان وضع کرد اما مدافعان حقوق زنان می گویند این قوانین به درستی اجرا نمی شوند.

"آشیف شیخ" ، بنیانگذار یک NGO محلی که برخی از دختران آن منطقه را از برده داری جنسی نجات داده است می گوید: "افرادی که از کودک سوءاستفاده می کنند مشتری نیستند بلکه متجاوز هستند.

مترجم: مریم حسینی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه