شمانیوز

وزیر راه و شهرسازی گفت که خلبان پرواز هفته گذشته تهران- ماهشهر که پس از فرود از باند منحرف و با خروج از فرودگاه، وارد خیابان شده بود، از کار تعلیق شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از برترین ها: وزیر راه و شهرسازی از تعلیق خلبان پرواز تهران – ماهشهر خبر داد و گفت: براساس مقررات و ضوابط بین‌المللی همه سوانح هواپیمایی بررسی می‌شود، اما نباید صنعت هوانوردی را زیر سوال برد.

محمد اسلامی در حاشیه مراسم ۱۲ بهمن‌ماه مصادف با سالروز بازگشت تاریخی امام خمینی (ره) در ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد اظهار کرد: سوانح هوایی در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد، اما برخی آگاهانه یا ناآگاهانه صنعت هوانوردی را زیر سوال می‌برند.

وی درباره‌ی حادثه رخ داده برای پرواز تهران – ماهشهر در هفته گذشته افزود: خلبان این هواپیما تعلیق شده است و همه سوانح هواپیمایی از جمله این حادثه به دقت و براساس مقررات و ضوابط بین‌المللی حاکم بررسی می‌شود و سانحه هواپیمایی صبح امروز نیز که خوشبختانه اتفاقی برای مردم نیفتاد به دلیل یخ‌زدگی بخشی از باند فرودگاه کرمانشاه چرخ‌های هواپیما در گل فرو رفته است و خوشبختانه مساله چندان جدی نبود.

 

هدف ما تعلیق خلبان نیست

مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که هدف ما در سوانح هوایی تعلیق خلبان نیست بلکه می‌خواهیم اقدام اصلاحی در این زمینه انجام دهیم تا از بروز مجدد آن جلوگیری کنیم.

حسن رضایی‌فر در حاشیه مراسم دوازدهم بهمن‌ماه مصادف با بازگشت تاریخی امام خمینی (ره) در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در پاسخ به سوالی درباره‌ی این‌که گفته می‌شود خلبان پرواز تهران – ماهشهر تعلیق شده است، اظهار کرد: هدف ما تعلیق خلبان نیست بلکه هدف در بروز چنین سوانحی انجام اقدامات اصلاحی برای پیشگیری از بروز و وقوع مجدد چنین حادثه‌ها و سوانحی است.

وی ادامه داد: خلبان پرواز تهران – ماهشهر نیز به دلیل بروز این حادثه نیاز به جلسات روان‌کاوی دارد تا از نظر ایمنی و شرایط بتواند به پرواز برگردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه