شمانیوز

استاندار گلستان گفت: خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد مشکوکی در استان گزارش نشده است اما به دلیل وجود مرز زمینی اینچه برون و فرودگاه بین المللی گرگان باید اقدامات هوشمندانه باشد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر : هادی حق شناس در جلسه شورای سلامت استان با بیان اینکه حسب دستور معاون اول رئیس جمهور و بنا به ضرورت پیشگیری در راستای مقابله با ویروس کرونا این جلسه تشکیل شده، اظهارکرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در دنیا، استان گلستان آمادگی کامل را جهت پیشگیری از ورود این ویروس دارد و باید با تهیه نقشه راهی اقدامات لازم توسط دستگاه های اجرایی صورت گیرد.

وی با بیان اهمیت حفظ سلامت و امنیت شهروندان استان، اضافه کرد: افزود: خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد مشکوکی در استان گزارش نشده است اما به دلیل وجود مرز زمینی اینچه برون و فرودگاه بین المللی گرگان باید اقدامات، هوشیارانه و هوشمندانه باشد.

استاندار گلستان گفت: دانشگاه ها و حوزه های علمیه استان که دارای دانشجوی خارجی هستند باید دانشجویانی که ظرف مدت دو هفته گذشته از مسافرت بازگشته اند و یا عزم سفر دارند را به دانشگاه علوم پزشکی جهت نمونه گیری معرفی کنند.

حق شناس با تاکید بر اینکه مسئله خاصی در حال حاضر در استان وجود ندارد، یادآور شد: صداوسیما می تواند با تهیه فیلم های آموزشی، با مضمون پیشگیری کمک کند.

وی ادامه داد: بسیاری از علائم ویروس کرونا مشابه آنفلوانزا است که خوشبختانه با توجه به اقداماتی که در این زمینه در استان صورت گرفت امیدواریم با همکاری و همراهی همگانی، پیشگیری از بروز این ویروس به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

استاندار گلستان از تمامی دستگاه های اجرایی خواست از اظهار نظر غیرتخصصی در این زمینه پرهیز کنند و خاطرنشان کرد: واحدهای بهداشتی و درمانی آمادگی لازم را در راستای مقابله دارند و با همکاری همه دستگاه ها امیدواریم شاهد این بیماری در استان نباشیم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه