شمانیوز

وزیر بهداشت گفت: به وزیر بهداشت چین اعلام کردم که ما آماده انتقال این تجربیات به آن‌ها هستیم.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: سعید نمکی در حاشیه افتتاح دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با بیان اینکه امروز تماسی با وزیر بهداشت چین داشتم، افزود: در این تماس، آمادگی کشورمان را در زمینه مقابله با فراگیرشدن ویروس کرونا در این کشور به وی اعلام کردم و به او گفتم بجای درخواست کمک از کشور‌های غربی، ما آماده‌ایم تا در این زمینه به چین کمک کنیم.

او با اشاره به تجربیات ارزشمند و موفق کشورمان در زمینه مقابله با بروز بیماری‌های واگیردار بخصوص در مناطق سیل‌زده، خاطرنشان کرد: ما در شرایطی در این زمینه موفق عمل کردیم که غرب حتی اجازه نداد یک سنت کمک مالی به دست مردم آسیب‌دیده سیل برسد.

نمکی تصریح کرد: ما در زمینه بهره‌مندی از ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی و واکسینه‌سازی جامعه و کنترل بیماری‌های واگیردار دارای تجربیات بسیار خوبی هستیم که به وزیر بهداشت چین اعلام کردم که ما آماده انتقال این تجربیات به آن‌ها هستیم.

در این مراسم حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم گفت: عملیات اجرایی دانشکده پرستاری و مامایی بندرعباس از سال ۸۹ با سه هزار و ۴۰۰ متر مربع زیربنا در چهار طبقه و ۱۲ کلاس درس آغاز شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: برای ساخت این دانشکده ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

 

افتتاح دانشکده پرستاری و مامایی بندرعباس

افتتاح دانشکده پرستاری و مامایی بندرعباس

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فردا برای شرکت در برنامه افتتاح پروژه‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عازم شهرستان بندرلنگه در غرب استان هرمزگان خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه