شمانیوز
کد خبر : 935944

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ همتایان ژاپنی و اسپانیایی خود و همچنین مقامات پارلمان اروپایی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از  تسنیم، محمد جواد ظریف امروز (شنبه) در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ با «تارو کونو» وزیر خارجه ژاپن دیدار کرد و در خصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی به تبادل نظر پرداختند.

همچنین در دیدار با «مانفرد و بر» رئیس گروه مردم در پارلمان اروپایی با وزیر امور خارجه کشورمان، تعهدات اروپا در قبال برجام  و همچنین کاهش تعهدات برجامی ایران و اوضاع منطقه غرب آسیا مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

ظریف همچنین با وزیر امور خارجه اسپانیا دیدار  و گفتگو کرد. بررسی راه‌های گسترش روابط دوجانبه، زمینه های  تقویت اعتماد و همکاری بین ایران و اروپا، کاهش تعهدات برجامی ایران، تعهدات برجامی اروپا، اوضاع منطقه و  واقعیت‌های داخلی آمریکا ازجمله محورهای مورد گفتگو بین دو وزیر خارجه در این دیدار بود.

وزیر امور خارجه کشورمان طی دو روز گذشته با بسیاری از مقامات کشورهای دیگر از جمله چین، کانادا، اوکراین، فنلاند، شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا، عمان و جمهوری چک دیدار و گفت‌وگو کرده است.

 

شرکت در جلسه وزرای خارجه کشورهای مرتبط با سانحه سقوط هواپیما

ظریف همچنین در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ در جلسه وزرای خارجه  کشورهای مرتبط با سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی شرکت کرد.

وزیر امور خارجه در این نشست ضمن تبادل نظر درباره چگونگی پیگیری ابعاد حقوقی و فنی موضوع،  بر مسولیت پذیری ایران در این زمینه و همچنین لزوم پرهیز از سیاسی شدن مسالهتاکید کرد.

ظریف در این نشست آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با اوکراین به منظور انجام تحقیقات و حل و فصل حقوقی مساله را مجددا اعلام کرد.

 

در دیدار امروز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هایکو‌ ماس وزیر خارجه آلمان در حاشیه نشست کنفرانس امنیت مونیخ، اوضاع سیاسی و امنیتی منطقه، اشتباهات آمریکایی‌ها درباره منطقه غرب آسیا، تعهدات اروپا در قبال برجام، واقعیات رابطه اروپا و آمریکا و همچنین بررسی راه‌های تقویت اعتماد و همکاری بین ایران و اروپا مورد گفتگو و تبادل نظر دو وزیر خارجه قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه