شمانیوز

عضو کمیسیون بهداشت در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: : دستگاه‌های نظارتی و امنیتی باید با شایعه‌سازان ورود ویروس کرونا به کشور که به دنبال ناآرام کردن جامعه هستند، برخورد و نظارتشان را بر روی فضای مجازی بیش از پیش کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: : دستگاه‌های نظارتی و امنیتی باید با شایعه‌سازان ورود ویروس کرونا به کشور که به دنبال ناآرام کردن جامعه هستند، برخورد و نظارتشان را بر روی فضای مجازی بیش از پیش کنند.

 

احمد همتی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار کرد: به اعضای کمیسیون بهداشت گزارشی در خصوص مشاهده ویروس کرونا در داخل کشور ارائه نشده است و برخی شایعاتی که مطرح می‌شود، طراحی شده و غرض‌ورزانه است و با هدف ملتهب کردن جو روانی جامعه و زیرسؤال بردن عملکرد مسئولان وزارت بهداشت و سیار بخش‌های مرتبط مطرح می‌شود.

وی افزود: دستگاه‌های نظارتی و امنیتی باید با شایعه‌سازان که به دنبال ناآرام کردن جامعه هستند، برخورد و نظارتشان را بر روی فضای مجازی بیش از پیش کنند.

 

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی درباره مزایای پرونده الکترونیک سلامت گفت: پرونده الکترونیک در واقع شناسنامه سلامت یک فرد است و چند فایده دارد؛ نخست اینکه مشخصات و وضعیت سلامت فرد ریز به ریز ثبت می‌شود و اگر مواردی وجود داشته باشد که احساس شود نیازمند اقدامات پیش‌گیرانه است، آنها را انجام می‌دهند و این باعث می‌شود تا سطح سلامت جامعه افزایش و هزینه‌های درمان کاهش یابد.

 

همتی ادامه داد: فایده دوم پرونده الکترونیک سلامت این است که تمامی داروها و تجویزها در سیستم ثبت می‌شوند تا از تجویز بی‌رویه داروها جلوگیری شود و نیز از تشخیص‌های غلط کاسته شود.

وی هم‌پوشانی بیمه‌ای را یکی دیگر از فواید پرونده الکترونیک سلامت عنوان کرد و گفت: امروز در کشور حدود  پنج تا 6 میلیون دفترچه خدمات درمانی وجود دارد که بیش از حد عادی و بیش از حد جمعیت است که با این پرونده تمامی این دفترچه‌ها کنترل و به مرور زمان جمع‌‌آوری می‌شود.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان سیستم ارجاع و سطح‌بندی خدمات را یکی دیگر از مزایای پرونده الکترونیک سلامت دانست و یادآور شد: بر اساس این طرح، سطح‌بندی خدمات رعایت می‌شود؛ یعنی فردی که کارهای درمانی او توسط متخصص قابل انجام است، نیازی نیست توسط فوق تخصص ویزیت شود یا حتی بیماری‌ای که توسط پزشک عمومی درمان می‌شود، نیازی نیست به نزد متخصص مراجعه کند؛ لذا از یک جهت مراجعات علمی‌تر وتخصصی‌تر انجام می‌شود و از طرف دیگر هزینه‌ها را کاهش خواهد داد.

 

همتی بیان کرد: با حذف دفترچه‌ها، کارت هوشمند سلامت برای هر فرد صادر خواهد شد و همه این اقدامات در قالب دولت الکترونیک تعریف شده و همه این خدمات باید در یک کارت خلاصه شود.

وی با بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت در قالب پزشک خانواده اجرایی می‌شود، گفت: این طرح در برنامه ششم توسعه گنجانده شده و بیمه سلامت، پرونده الکترونیک سلامت را کامل کرده و قاعدتاً تا پایان امسال وزارت بهداشت باید پرونده الکترونیک سلامت را کاملاً اجرا می‌کرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه