شمانیوز

راهپیمایی باشکوه مردم در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از هزار نقطه کشور به صورت زنده و مستقیم توسط شبکه‌های استانی صدا و سیما پوشش داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از برنا: همزمان با فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تدارک گسترده‌ای برای پوشش راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن توسط شبکه‌های استانی انجام گرفته است.

بر این اساس از صبح روز سه‌شنبه ویژه برنامه پوشش راهپیمایی باشکوه مردم در همه شبکه های استانی و از سراسر کشور آغاز می شود.

زمان‌بندی این برنامه‌ها به نحوی است که همزمان با شروع راهپیمایی، صدا و تصویر این رویداد و حماسه مردمی به صورت زنده از نقاط مختلف کشور روی آنتن خواهد رفت، این پوشش رادیویی و تلویزیونی تنها مختص شبکه‌های استانی نبوده و شامل ارتباط مستمر و مستقیم با شبکه سراسری رسانه ملی  و شبکه «شما» هم خواهد بود تا تمام مردم ایران و جهان، این حضور یکپارچه را نظاره‌گر باشند.

با توجه به اهمیت پوشش گسترده راهپیمایی 22 بهمن، خبرنگاران و گزارشگران شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی استانی از صبح روز سه‌شنبه در محل‌های از پیش تعیین شده مستقر می‌شوند تا در زمان راهپیمایی، آماده برقراری ارتباط زنده از سراسر کشور باشند و بتوانند تصویری واقعی از این حضور باشکوه را برای مخاطبان شبکه‌های سراسری مخابره کنند.

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته امسال بیش از 1500 ارتباط زنده تصویری از مراکز و شهرهای مختلف کشور به همت شبکه‌های استانی صداوسیما با شبکه‌های سراسری تلویزیونی برقرار می‌شود. همچنین کنداکتور برنامه‌های شبکه‌های سیمای استانی هم در آستانه برگزاری راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن تغییر می‌کند و متناسب با این روز برنامه‌ها و میان‌برنامه‌های گوناگونی روی آنتن خواهد رفت.

برای این منظور ده‌ها کلیپ و نماهنگ، موسیقی تصویر و قطعات موسیقایی از تولیدات دفتر موسیقی و سرود معاونت امور استان‌های رسانه ملی در اختیار شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی استانی و سراسری قرار گرفته تا قبل از 22 بهمن و در هنگام خروش مردمی در روز سه‌شنبه پخش شود.

گفتنی است شبکه‌های استانی رسانه ملی، پوشش راهپیمایی 22 بهمن را در 259 شهر و شهرستان و 750 شهر و روستا در دستور کار قرار داده‌اند و سیمای استان‌ها در فاصله زمانی شروع تا پایان راهپیمایی  حدود 7600 دقیقه برنامه را برای پوشش حضور باشکوه مردم در نظر گرفته‌اند.

شبکه سراسری «شما» نیز همزمان با راهپیمایی 22 بهمن امسال و از ساعت 8:30 ویژه برنامه‌هایی را به همین مناسبت روی آنتن می‌برد؛ برنامه‌ریزی گسترده‌ای صورت گرفته تا با دریافت نخستین تصاویر از مراکز استان‌ها، این حماسه مردمی به صورت مستقیم پخش شود.

تدارک ویژه برای پوشش چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی در شبکه‌های استانی

همچنین با توجه به همزمانی چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با 22 بهمن امسال، ویژه برنامه‌هایی به همین مناسبت تهیه شده و از شبکه‌های مختلف استانی و سراسری در حال پخش است یا در روز سه‌شنبه روی آنتن می‌رود.

بسته‌های ویژه چهلمین روز شهادت سردار دل‌ها شامل مجموعه کلیپ ذوالفقار، نماهنگ، گفت‌وگو با همرزمان این شهید بزرگوار، مستندهایی از حضور سردار سلیمانی در جبهه‌های نبرد علیه تکفیری‌ها، تصاویر آرشیوی از حضور ایشان در عملیات‌های گوناگون دوران دفاع مقدس و نیز حضور شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع گروه‌های جهادی هستند. که ضمن پخش از شبکه سراسری شما از سایر شبکه استانی نیز پخش خواهد شد.

ارسال 2600 دقیقه برنامه به شبکه‌های سراسری توسط صدا و سیمای مراکز

شایان ذکر است از ابتدای دهه فجر امسال تاکنون، بیش از 73 عنوان برنامه با مجموع زمانی 2614 دقیقه در قالب‌های گوناگونی همچون سریال، مستند، فیلم تلویزیونی و مجموعه مستند برای پخش در شبکه‌های سراسری،  در اختیار شبکه‌های مستند، جام جم، یک، قرآن و امید قرار گرفته است.

در کنار این تدارک گسترده رادیویی و تلویزیونی برای پوشش گسترده راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن و چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی که به همت سیما و صدای معاونت امور استان‌ها صورت گرفته، اداره کل فضای مجازی این معاونت نیز فعالیت‌های گسترده‌ای را از مدت‌ها پیش آغاز کرده است.

طراحی و اجرای پویش‌های مردمی با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی، یکی از این اقدامات به شمار می‌رود که شامل ده‌ها مورد همراهی مخاطبان رسانه ملی است. این همراهی شامل ارسال تصاویر راهپیمایی 22 بهمن برای استفاده از فضاهای مجازی مربوط به معاونت امور استان‌ها و شبکه‌های استانی، دل‌گویه‌های مردمی و مواردی از این دست خواهد بود.

 

تکمیلی//

 

 یوم‌الله بیست و دوم بهمن، نقطۀ اوج وحدت و حضور آکنده از بصیرت و آگاهی ملت و بازتعریف حمایت 4 دهه از انقلاب اسلامی است. حضور حماسی و وحدت‌بخش مردم ایران در راهپیمایی باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر میهن اسلامی ایران برای عموم مردم و سیاستمداران دنیا، معنایی متفاوت خواهد داشت که برای دوستان مایۀ نشاط و امید و برای دشمنان زبون این انقلاب مایۀ یأس و ناامیدی است.

امروز همۀ دنیا شاهد خواهند بود که تمامی شهرها و روستاهای کشور، مردم ایران با هر بینش سیاسی، هر نوع سلیقه اجتماعی و از هر دین، قوم و نژادی همه یکصدا «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» را فریاد خواهند زد.

امروز ملت انقلابی ایران اسلامی در سراسر کشور بار دیگر با حضور حماسی و آمیخته با بصیرت خود در صحنۀ آوردگاه راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن‌ماه، «شکوه وحدت و همبستگی حضور ملی، عزت و عظمت و اقتدار» خویش را به‌نمایش گذارده و با آرمان‌های بلند بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی «ره» و شهدا و مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌کنند.

گزارش خبرنگاران تسنیم از سراسر کشور حکایت از حضور کم نظیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن دارد؛ امروز مردم آمده‌اند تا ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های انقلاب، بر تداوم راه سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم تاکید کنند؛ اکنون مسیرهای راهپیمایی و خیابان‌های اعلام شده راهپیمایی ‌مملو از جمعیت است و اقشار مختلف مردم ‌در حالی که پرچم‌های سه رنگ ایران را در دست دارند‌ با سردادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود» و «مرگ بر انگلیس» انزجار خود را از مستکبران عالم و جنایتکاران نشان دادند و اعلام کردند که دشمنان و توطئه‌گران با جنگ‌های، فرهنگی، نظامی و اقتصادی نخواهند توانست خللی در اراده پولادین مردم ایران ایجاد کنند.

راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در مشهدمقدس آغاز شد

راهپیمایی باشکوه 22 بهمن همزمان با سراسر کشور در مشهدمقدس و شهرهای خراسان رضوی آغاز شد.‌ راهپیمایی سراسری 22 بهمن همزمان با سراسر کشور از دقایقی پیش در مشهدمقدس آغاز شد.

راهپیمایان امروز مشهد مقدس که جمعیت باشکوهی را رقم زده‌اند و در میان آنها پیر و جوان و زن و مرد قابل مشاهده است با حمل پلاکاردهایی، چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می‌دارند.

راهپیمایان در شهرهای مختلف استان و مشهدمقدس با سر دادن شعارهای استکبارستیزانه، وفاداری خود به انقلاب اسلامی را به اثبات رسانده و خواهان خروج کشورهای استکباری از منطقه هستند.تاکید بر استقلال و آزادی که جزو شعارهای کلیدی پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده است از خواسته‌ها و شعارهای محوری راهپیمایان است.

راهپیمایی عظیم 22 بهمن از دیار "حاج قاسم" آغاز شد

‌راهپیمایی باشکوه و عظیم 22 بهمن از کرمان دیار حاج قاسم همزمان با سراسر کشور و با شعار «مرگ بر آمریکا» با حضور گسترده مردم از چهارراه طالقانی آغاز شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، محمدجواد فدائی استاندار کرمان، سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، امیر مهدی معمارباشی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق ارتش جمهوری اسلامی، سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان، امیر سرتیپ علی جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از مدیران ارشد استان، خانواده معظم شهدا نیز در این مراسم حضور داشتند.

راهپیمایان با در دست داشتن تصاویر امام خمینی‌(ره)، مقام معظم رهبری، پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و همچنین تصاویر شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به ویژه عکس‌هایی از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حمایت خود را از انقلاب و دستاوردهای آن نشان دادند.

مردم استان کرمان همگام با مردم انقلابی سراسر کشور در سالروز 22 بهمن و در چهلمین فجر انقلاب اسلامی با حضور پرشور خود بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی بیعت کردند و نشان دادند که را سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را ادامه داده اجازه نمی‌دهند علم مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و استکبار بر زمین بماند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه