شمانیوز

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان‌شرقی گفت: برف و کولاک راه بیش از یکهزار و ۵۰۰ روستای استان را بسته بود و با وجود تلاش نیرو‌های راهداری به علت تداوم کولاک هنوز راه ۴۰۰ روستا بسته است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: رسول زاده اعلام کرد: بیشترین تعداد روستا‌های مسدود شده بر اثر بارش سنگین برف روز‌های اخیر در شهرستا‌های هشترود، چاراویماق، میانه، سراب و بستان آباد قرار دارند.

وی با بیان اینکه به دلیل کولاک و بارش‌های شدید روز‌های گذشته راه برخی روستا‌های استان چند بار بعد از بازگشایی دوباره مسدود شده است، افزود: راهداران با ماشین آلات سبک و سنگین برای بازگشایی راه‌های برفگیر استان در تلاش هستند.

وی با اشاره وجود برف و لغزندگی محور‌های ارتباطی استان از رانندگانی که قصد تردد در راه‌های شهری و روستایی استان را دارند خواست تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

وی اعلام کرد: در زمان حاضر در محور‌های مراغه - هشترود، میانه - قره چمن و اهر - کلیبر به علت کولاک با محدودیت دید مواجه هستیم.

از ابتدای هفته جاری با ورود سامانه بارشی، برف و کولاک استان را فرا گرفت.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستا‌ها سکونت دارند.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه