شمانیوز

کنگره جهانی‌ موبایل به دلیل شیوع بیماری کرونا امسال برگزار نمی‌شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کنفرانس جهانی موبایل (WMC) به دلیل عدم حضور بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند و اپراتور‌های جهانی لغو شد. این رویداد قرار بود از ۲۴ لغایت ۲۷ فوریه در شهر بارسلونا برگزار شود. به تازگی دو شرکت نوکیا و اچ‌ام‌دی گلوبال دلیل عدم حضور خود را در این رویداد جهانی مهم اعلام کردند. این دو شرکت شیوع سریع ویروس کرونا را بهانه عدم شرکت در این مراسم اعلام کردند.

 

دو شرکت نوکیا و اچ‌ام‌دی گلوبال در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که از شرکت در کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۲۰ (WMC 2020) منصرف شده‌اند. این دو شرکت با ارسال یک خبر مطبوعاتی از طرف دفتر مشترک خود در شهر اپسوی فنلاند تأیید کرده‌اند که این شرکت‌ها به دلیل گسترش ویروس کرونا در این مراسم جهانی بزرگ شرکت نخواهند کرد. این دو شرکت به دلیل شیوع این بیماری در سطح جهان ابراز نگرانی کرده‌اند و اعلام کرده‌اند سلامتی کارکنان این دو شرکت از همه مسائل برای مدیران از همه چیز مهم‌تر است و به همین دلیل در مراسم بزرگ پیش رو در شهر بارسلونای اسپانیا شرکت نخواهند کرد.

 

دلیل عدم حضور نوکیا در کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۲۰

 

شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال کنفرانس جهانی موبایل را یک فرصت مناسب برای معرفی محصولات جدید خود می‌داند، هرچند امنیت کارمندان، مشتریان و سهامداران این شرکت را در اولویت قرار می‌دهد. این شرکت برای معرفی محصولات جدید نوکیا زمان جدیدی را در نظر خواهد گرفت، اما هنوز این تصمیم‌ها نهایی و اعلام نشده است. شرکت نوکیا هم در بیانیه خود امنیت مشتریان، کارمندان و مدیران این شرکت را در اولویت قرار داده است و تصمیم نهایی گرفته است که از شرکت در کنفرانس جهانی موبایل انصراف دهد. نوکیا به جای شرکت در این کنفرانس جهانی، تصمیم گرفته است به صورت مستقیم با مشتریان وارد ارتباط شود و مراسم‌های زنده برگزار کند که این نشانه استفاده این شرکت از فناوری ارتباطی 5G است.

اچ‌ام‌دی گلوبال و نوکیا مانند شرکت‌های سونی، ویوو، تی‌سی‌ال، یولفون و دیگر شرکت‌های اپراتور از شرکت در کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۲۰ (WMC 2020) انصراف داده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه