شمانیوز

معاون سیما از تولید حدود ۲۰۰۰ قسمت برنامه انتخاباتی و با پخش حدود ۶۰۰ ساعت از شبکه های تلویزیون خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر :  مرتضی میرباقری معاون سیما در مراسم اعزام واحدهای سیار تلویزیونی انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مرحله دوم خبرگان رهبری در برخی استان ها در روز جمعه ۲ اسفندماه گفت: انتخابات در کشور ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رسانه ملی همچون ادوار گذشته، وظیفه خود می داند که این حماسه مردمی را از قاب تصویر روایت کند. طبق فرمایش و تاکید مقام معظم رهبری، وجود یک مجلس قوی و مقتدر با مشارکت و حضور حداکثری هم باعث تقویت و آبروی کشور و امنیت نظام خواهد شد و هم خنثی کننده توطئه های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و حضور حداکثری مردم با یک انتخاب صحیح، تکمیل کننده آن خواهد بود.

معاون سیما با اشاره به پخش حدود ۶۰۰ ساعت برنامه انتخاباتی از شبکه های سیما تصریح کرد: ما در رسانه ملی برای تحقق این هدف و تعالی کشور از ماه های قبل، برنامه های آگاهی و بصیرت بخشی و آموزشی فراوانی را در دستور کار قرار دادیم و حدود ۲۰۰۰ قسمت برنامه هم تولید و پخش شده است و البته پخش آن ادامه دارد.

وی افزود: ما اکنون در آستانه برگزاری انتخابات یازدهم مجلس هستیم و اکثر برنامه های شبکه های سیما را به موضوع انتخابات معطوف کرده ایم و تمامی شبکه های ملی از برنامه های صبحگاهی گرفته تا عصرگاهی و شبانگاهی به صورت ویژه به مباحث مربوط به انتخابات می پردازند. با پخش نماهنگ ها و کلیپ های انتخاباتی علاوه بر ایجاد شور و اشتیاق حضور، مردم را برای روز انتخابات آماده می کنند.

میرباقری عنوان کرد: همان طور که رسانه ملی از مدت ها پیش با تولید برنامه های ویژه انتخاباتی با حضور کارشناسان و نخبگان سیاسی، زمینه لازم را برای اطلاع رسانی به منظور انتخاب اصلح آماده و پخش کرده، برای روز جمعه که حماسه اصلی حضور مردم است به پاس این حضور در پای صندوق ها، سیمای جمهوری اسلامی لحظه به لحظه آن را پوشش می دهد.

معاون سیما تاکید کرد: همکاران ما در حوزه تولید و فنی، مهیای حضور در حوزه های انتخاباتی هستند تا حضور پرشور مردم را منعکس کنند و ما امروز به صورت نمادین در تهران برای اعزام واحدهای سیار پخش زنده تلویزیونی حاضر شدیم تا بخش کوچکی از تلاش و مساعی همکاران رسانه ملی را برای به تصویر درآوردن حماسه مردمی بیان کنیم.

میرباقری اظهار کرد: بر اساس ارزیابی ها، یک حضور پرشور و حداکثری مردم در تعیین سرنوشت خود و انتخابات مجلس را پیش بینی می کنیم و امیدواریم ملت بزرگ ایران بتواند با تشکیل یک مجلس قوی، هوشمند و انقلابی مسیر تعالی و رشد کشور را رقم بزنند.

در ادامه احمد امیرحائری قائم مقام مرکز تولید فنی سیما که مسئولیت ارتباط و پشتیبانی تولید و فنی روز انتخابات را بر عهده دارد نیز گفت: برای پوشش مناسب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۱۸ نقطه در سطح شهر تهران و اطراف پایتخت در شهرهای شهریار، ورامین، اسلامشهر، رباط کریم و شهرری در نظر گرفته شده که واحدهای خبری در آن جا مستقر می شوند. ۱۱ واحد سیار، ۲ سیستم پرتابل و ۵ سیستم ارتباط اینترنتی داریم و البته این سیستم به خاطر پوشش اینترنتی قدرت مانور بیشتری دارند و صندوق های بیشتری را پوشش می دهد.

حائری افزود: برای پوشش این رویداد بزرگ، بیش از۴۵۰ نفر از همکاران واحدهای فنی، تولید، پشتیبانی، ترابری و ارتباطات از صبح روز جمعه ۲ اسفند آماده خدمت رسانی هستند و این تعداد البته بدون احتساب همکاران عزیز در پخش و همکاران ستادی است که با در نظر گرفتن این دوستان، تعداد عزیزانی که برای انتخابات به صورت ویژه خدمت رسانی می کنند به حدود ۸۰۰ تا  ۸۵۰ نفر می رسد.

وی در پایان بیان کرد: ۱۳ سیستم ارتباطی ثابت داریم که ۸ سیستم واحد سیار SNG  است و ۵ واحد لینک است که ارتباطات مستقیم را می دهد و از ساعت ۷ صبح روز جمعه دوم اسفند تا ساعتی که ستاد انتخابات پایان رای گیری را اعلام کند ارتباط زنده خواهیم داشت. تمام تصاویر این ۱۸ نقطه به نودال پخش می رسد و شبکه ها حتی شبکه خبر و معاونت برون مرزی می توانند از این تصاویر و گزارش ها بهره برداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه