شمانیوز

امروز با فعالیت سامانه بارش زا، در مناطق زاگرس مرکزی، شمال شرق کشور و دامنه های البرز، بارش برف و باران پیش بینی می شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز  به نقل از باشگاه خبرنگاران : با فعالیت سامانه بارشی امروز در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از مرکز، جنوب و به تدریج در شمال شرق بارش پیش بینی می‌شود که بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است.

شدت بارش همراه با احتمال ریزش تگرگ در استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و مناطقی از غرب کشور است. همچنین تا ظهر امروز در استان‌های خوزستان ایلام و کرمانشاه در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی با گرد و خاک رخ می‌دهد. جمعه این سامانه در شمال شرق کشور موجب بارش برف و باران و در سواحل شرقی دریای خزر موجب بارش پراکنده باران شده و بتدریج از کشور خارج می‌شود.

از بعد از شنبه تا اواسط یکشنبه با عبور سامانه به نسبت ضعیف و سریع بارشی، در مناطقی از شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز غربی بارش پراکنده برف و باران روی می‌دهد. از بعد از ظهر دوشنبه با ورود سامانه بارشی فعال دیگر در غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و غربی، مرکز و جنوب غرب بارش برف و باران رخ می‌دهد که شدت آن بر روی دامنه‌های زاگرس مرکزی و غرب کشور خواهد بود. از ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی نقاط شرق و جنوب شرق با گرد و خاک همراه خواهد بود.

گفتنی است نواحی مرکزی خلیج فارس نیز از بعد از ظهر پنجشنبه و طی روز جمعه مواج است.

 

وضعیت آبو هوا در یک اسفند / ورود سامانه بارشی جدید

وضعیت آبو هوا در یک اسفند / ورود سامانه بارشی جدید

وضعیت آبو هوا در یک اسفند / ورود سامانه بارشی جدید

وضعیت آبو هوا در یک اسفند / ورود سامانه بارشی جدید

وضعیت آب و هوا در یک اسفند / ورود سامانه بارشی جدید

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه