شمانیوز

فرماندار شهرستان اراک گفت: ثبت اثر انگشت رای دهنده‌ها در فرآیند انتخابات در شعب اراک، کمیجان و خنداب الزامی نیست و مردم تنها با در دست داشتن شناسنامه و ارایه شماره ملی یا کارت ملی می‌توانند تعرفه رای خود را در صندوق بیندازند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایرنا: حسین بختیاری روز جمعه افزود: فرآیند اخذ رای از ساعت هشت صبح امروز در سطح شعب این حوزه انتخابیه آغاز شده و با آرامش و نظم ادامه دارد.

فرماندار اراک از مردم درخواست کرد: در ساعات اولیه برای رای دادن مراجعه کنند تا در نوبت عصر و ساعات پایانی رای گیری شعب با ازدحام مواجه نشود.

بختیاری بیان کرد ۴۸ نامزد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب برای تصاحب ۲ کرسی بهارستان با هم رقابت دارند که ۱۲ نامزد زن و ۳۶ نفر مرد هستند.

وی عنوان کرد: در این دوره از انتخابات ۳۱۴ شعبه اخذ رای در این حوزه انتخابیه و در سطح شهر اراک و بخش‌های مرکزی، معصومیه و ساروق دایر شده و فرآیند رای‌گیری برای روستاهای روستاهای کوچک، بیمارستان‌ها، پادگان‌ها و زندان‌ها از سوی شماری صندوق سیار صورت می‌گیرد.

فرماندار اراک خاطرنشان کرد: هشت هزار نیروی اجرایی، نظارتی، بازرس، نظامی و انتظامی، خدمت رسان و پشتیبان در امر برگزاری انتخابات شهرستان اراک دخالت دارند.

بختیاری گفت: حضور پررنگ مردم در این انتخابات نقش موثری در ارتقای امنیت کشور دارد و هرچه این حضور بیشتر باشد، انگیزه مدیران و مسوولان برای خدمت‌رسانی، بیشتر می‌شود.

اراک با ۶۵۰ هزار نفر جمعیت مرکز استان مرکزی است و ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه