شمانیوز

جهانپور گفت: با تایید جواب آزمایش ۱۰ نفر در روز گذشته شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر رسید.

به گزارش  شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، اظهار کرد: طی روز‌های اخیر افرادی با علائم شبه آنفلوانزا به مراکز درمانی مراجعه می‌کردند.

او با بیان اینکه تا این لحظه ۷۸۵ نفر به مراکز بهداشتی و درمانگاه‌ها مراجعه کردند و به مراکز ویژه ما منتقل شدند، افزود: حدود ۱۸ نفر به طور قطع به بیماری کوورید ۱۹ مبتلا شده اند. از میان افراد تحت نظر حدود ۱۰ مورد جدید ابتلا به ویروس هم اعلام شده است که ۸ نفر از شهر قم و ۲ نفر از شهر تهران تایید شده اند.

افزایش قربانیان کرونا در ایران

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت بیان کرد: از بین این ۱۰ نفر که به طور قطع دچار ویروس کووید ۱۹ شده اند، یک نفر جان خود را از دست داده است که در مجموع تاکنون ۵ نفر از هموطنان ما جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست داده‌اند.

جهانپور ادامه داد: بیشتر افرادی که در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند معمولا ساکن شهر قم بوده یا به آن جا سفریداشته اند.

او در پایان یادآوری کرد: توصیه جدی ما به مردم این است، تا جایی که می‌توانند سفر‌های غیر ضروری را به شهر‌هایی که ویروس کرونا در آن جا تایید شده به تعویق بیندازند و در روز‌های آتی به نکات بهداشتی خود توجه ویژه‌ای داشته باشند، از روبوسی و دست دادن بپرهیزند و سطوح محل زندگی، کار خود را مرتب تمیز کنند.

شمار مبتلایان به کرونا

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه