شمانیوز

دانشگاه صنعتی شریف در اطلاعیه ای اعلام کرد کلاس های آموزشی دانشگاه شریف، به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر :  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف اطلاعیه‌ای در خصوص تشکیل کلاس‌های غیرحضوری و نحوه استفاده از سامانه‌های آموزش الکترونیکی صادر کرد:

متن اطلاعیه به شرح زیر است؛

رؤسای محترم کلیه دانشگاه‌ها و مراکز

با سلام و احترام

با توجه به اعلام تعطیلی کلاس‌های دانشگاه‌های استان تهران توسط وزارت بهداشت از یکشنبه (۴ اسفند) لغایت چهارشنبه (۷ اسفند ۹۸) و با توجه به شرایط موجود و احتمال ادامه این شرایط پیرو مصوبه هیئت رئیسه و ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای دانشگاه مبنی بر جلوگیری از وقفه بیشتر در امور آموزشی و تشکیل کلاس‌ها، مقرر گردید اساتید محترم (اعضای هیئت علمی و اساتید محترم مدعو) با استفاده از یک یا تعدادی از راهکارهای پیشنهادی زیر نسبت به پیگیری موارد آموزشی و ارائه آموزش‌های لازم برای دروس نظری (غیرعملی) معادل حداقل دو هفته درسی تا پیش از پایان اسفند ۹۸ به صورت غیرحضوری اقدام نمایند.

الف) ارائه محتوای آموزشی شامل یک یا تعدادی از موارد زیر:

ویدئوهای آموزشی

اسلایدهای درسی (ترجیحاً به همراه صوت توضیحات)

جزوات و یادداشت‌های درسی (ترجیحاً به همراه صوت توضیحات)

ب) ارائه کلاس به صورت برخط با استفاده از یکی از ابزارهای زیر:

سامانه کلاس‌های مجازی دانشگاه ( vclass.ecourse.sharif.edu)

سامانه ارتباطات تصویری با قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه نمایش مانند اسکایپ

لازم به ذکر است برای تولید محتوای آموزشی مذکور در بند (الف) می‌توان از ابزارهایی نظیر Camtasia و پاورپوینت استفاده کرد. همچنین برای ارائه محتوا به دانشجویان می‌توان از سامانه‌های زیر استفاده کرد:

سامانه درس‌افزار شریف ( cw.sharif.edu)

سامانه اطلاع‌رسانی درسی مانند کوئرا ( quera.ir) و پیاتزا ( piazza.com)

ایمیل‌های گروهی از طریق سامانه آموزش ( edu.sharif.edu) یا گروه‌های درس در گروه‌های پستی شریف

وب‌سایت دروس

ویدئوهای موجود در سامانه درس‌افزار آزاد شریف ( ocw.sharif.edu) یا مکتب‌خونه

مستدعی است همکاران گرامی و اساتید محترم مدعو نسبت به تعیین بخش‌های مربوطه از کتاب مرجع درسی، ارائه تمرین‌های درسی و پیگیری مستمر پیشرفت آموزشی دانشجویان اهتمام داشته باشند.

از رؤسای محترم دانشکده و مراکز تقاضا می‌شود که تمهیدات لازم برای اجرای موارد فوق را به عمل آورده و از اساتید (هیئت علمی و مدعو) دروس مربوطه درخواست نمایند شیوه‌های انتخابی خود را از طریق فرم آنلاین به نشانی bit.ly/Sharif-Edu حداکثر تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۷ اسفند ۹۸ تعیین نمایند.

اطلاع‌رسانی در خصوص نحوه استفاده از سامانه‌های آموزش الکترونیکی دانشگاه شامل سامانه کلاس‌های مجازی و درس‌افزار شریف متعاقباً از طرف مراکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه انجام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه