شمانیوز

سخنگوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا گفت: در بخش تجهیزات پزشکی و مواد ضدعفونی کننده، هیچ افزایش قیمتی تا چند ماه آینده نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: علی ربیعی، سخنگوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا در نشست این ستاد با بیان اینکه موضوع کرونا جهانی است و فقط مربوط به ایران نمی‌شود، اظهار کرد: ما احتمالا در این زمینه کاستی‌هایی داشتیم که در جلسه امروز هم کاستی‌های تولید مشخص شد، اما در زمینه کرونا، نظام صادقی بودیم.

سخنگوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا با بیان اینکه بمب‌های خبری در چند روز آینده از کشور‌های منطقه منفجر خواهد شد، ادامه داد: کشور‌هایی که کتمان کردند و یا به خاطر مسائل اقتصادی، موضوع را اعلام نکردند تا چند روز آینده خواهید شنید، اما ما صادقانه موضوع را مطرح کردیم، امروز هم یک جلسه باز داشتیم و امیدواریم این مشکل را حل کنیم.

او  افزود: کرونا امروز به موضوعی اجتماعی تبدیل شده است. این موضوع روی اقتصاد و زندگی مردم تاثیر می‌گذارد، من حتی اخبار دروغی درباره تعداد  مبتلایان در یک استان را دیدم که تکذیب شد؛ بعد از صحبت با شهردار و مسئول کفن و دفن آن شهر ، معلوم شد که آمار ارائه شده مربوط به تمامی بیماران تنفسی بوده است.

ربیعی افزود: ابعاد اجتماعی موضوعی که روبه‌روی ما قرار دارد، باور کردنی نیست و به اعتقاد من بهترین راه برای مقابله با کرونا ویروس، همین جلسه‌ها، همدلی و کنار هم ایستادن است.

سخنگوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا گفت: در این شرایط  باید اقدام جدی، سختگیرانه، اطمینان بخش و حل کننده  داشته باشیم. قصد نداریم دست به اقدامی بزنیم که تاثیر زیادی ندارد. هدف ما ایجاد آرامش در جامعه است چرا که با این موضوع و اعتماد به دولت می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم.

او ادامه داد: دو موضوع کنش و رفتار مردم و بحث سوداگری وجود دارد که انتظاراتی روی آن داریم و یک بحث هم اشکال کار است که امروز مطرح شد.

 

مواد شوینده، با سه برابر توان تولید می‌شود

ربیعی بیان کرد: مواد شوینده در کشور با سه برابر توان تولید می‌شود و همه تولیدکنندگان گفتند که ما تلاش حداکثری می‌کنیم تا نیاز کشور رفع شود. تصمیمات خوبی گرفته شد و مشخص شد بهترین کیفیت‌ها را داریم؛ ما می‌خواهیم مردم اعتماد کنند که تمام تولیدات ایران با آخرین استاندارد‌ها است.

سخنگوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا گفت: در بحث مواد ضدعفونی کننده ما می‌توانیم به سمت اشباع بازار برویم؛ از طرف دولت هم اقدامات خوبی انجام شد تا از بحران عبور کنیم و این تعهد از سمت مقابل داده شد تا هیچ افزایش قیمتی نداشته باشیم.

او ادامه داد: ما به مردم اطمینان می‌دهیم در بخش تجهیزات پزشکی و مواد ضدعفونی کننده، هیچ افزایش قیمتی تا چند ماه آینده نخواهیم داشت، در بحث سوداگری هم اقدامات خوبی در حال انجام است.

ربیعی با بیان اینکه ارز دولتی برای سال آینده در نظر گرفته شده است، یادآوری کرد: با همه محدودیت‌ها در حوزه ارز، کشور را مدیریت می‌کنیم؛ برای بحث دارو و تجهیزات پزشکی ارز تخصیص داده شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه