شمانیوز

اگر شما نیز جز آن دسته از افراد هستید که بلیط سفر نوروزی خود را از مدتی پیش رزرو و خریداری کرده اند، ممکن است با مشاهده حوادث اخیر به خصوص اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در کشور، به فکر لغو سفر خود و کنسلی بلیطتان افتاده باشید.

 

اگر شما نیز جز آن دسته از افراد هستید که بلیط سفر نوروزی خود را از مدتی پیش رزرو و خریداری کرده اند، ممکن است با مشاهده حوادث اخیر به خصوص اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در کشور، به فکر لغو سفر خود و کنسلی بلیطتان افتاده باشید. شاید هم منتظر بهبود شرایط هستید و این تصمیم را به روزهای پایانی باقی مانده به تاریخ سفر خود، موکول کرده‌اید. در هر حال بهتر است قبل از اینکه تصمیم نهایی را در این خصوص اتخاذ کنید، با قوانین و مقررات کنسلی انواع بلیط آشنا شوید تا در صورتی که تصمیم به لغو سفر خود گرفتید، بتوانید این کار را با کمترین جریمه ممکن به انجام رسانید. قاصدک 24 در ادامه مطلب " چگونه بلیط سفر خود را با کمترین جریمه کنسل کنیم؟ " شما را بیشتر با این قوانین آشنا می‌کند؛ با ما همراه باشید.

 

پیش از اینکه شرایط کنسلی انواع بلیط سفر را بررسی کنیم، فرض را بر این می‌گذاریم که شما به هر دلیل ممکن، تمایلی برای لغو سفر خود ندارید و یا اینکه با بهبود شرایط در آینده‌ای نزدیک، تصمیم دارید به مقصد مورد نظر خود سفر کنید. بدیهی است که در چنین شرایطی نیز باید جوانب احتیاط را در نظر بگیرید و با رعایت نکات بهداشتی لازم، سفر کنید. البته اگر شما برای سفر خود یک بلیط قطار فدک را رزرو کرده باشید باید بگوییم که نیاز چندانی نیز به لغو سفر خود ندارید. چرا که این کارگزار ریلی، تمهیدات لازم را در این خصوص به کار گرفته تا سلامت مهمانان خود را در طول سفر تضمین نماید. از جمله مهمترین این تمهیدات می‌توانیم به توزیع ماسک در بین مهمانان تمامی قطارهای پنج ستار فدک، نصب مایع ضدعفونی کننده در سرویس‌های بهداشتی، ضدعفونی کردن روزانه قطارها، سرو نوشیدنی گرم برای مهمانان و سرو غذا در ظروف بهداشتی یکبار مصرف اشاره کنیم. البته لازم به ذکر است که تیم مهمانداری قطارهای فدک نیز به دستکش‌های یکبار مصرف و ژل‌های ضدعفونی کننده، مجهز شده‌اند که همین موضوع نیز می‌تواند تا حدودی نگرانی مسافران را در این زمینه مرتفع سازد. برای اطلاع از سایر روش‌های پیشگیری و نکات بهداشتی نیز می‌توانید مطلبی با عنوان " چگونه از ابتلا به کرونا ویروس در سفر جلوگیری کنیم؟ " را در قاصدک 24 مطالعه نمایید.

 

f

 

کنسلی انواع بلیط هواپیما و قوانین آن

 

کنسلی بلیط هواپیما سیستمی از قوانین خاصی پیروی می‌کند و بر اساس مقررات وضع شده در این خصوص در کشور و ایرلاین مربوطه به انجام می‌رسد. این مقررات با کلاس پروازی بلیط هواپیما و مقدار زمان باقی مانده تا پرواز، ارتباط مستقیمی دارد از این رو بدیهی است که هر چه به زمان پرواز هواپیما نزدیک‌تر می‌شویم، نرخ جریمه آن نیز افزایش می‌یابد. به همین جهت برای کاهش جریمه کنسلی بلیط های هواپیما، بهترین زمان لغو سفر، از زمان صدور بلیط تا ساعت 12 ظهر 3 روز قبل پرواز است. در این میان بلیط های چارتر اما، تنها از قوانین چارتر کننده پیروی می‌کنند و در بسیاری از موارد کنسلی آنها برابر با سوخت کامل بلیط است. از این رو اگر برای سفر خود یک بلیط هواپیما چارتر یا حتی سیستمی را خریداری نموده اید و در حال حاضر تصمیم دارید آن را لغو نمایید. بهتر است برای کاهش جریمه لغو سفر خود، در زمان مناسب ذکر شده با مطالعه جدول کنسلی بلیط های هواپیما، در این خصوص اقدام نمایید.

 

d

 

کنسلی بلیط های قطار با ده درصد جریمه

 

در صورات خرید بلیط مورد نظر خود از سامانه فروش آنلاین قاصدک 24، خوشبختانه دست شما در خصوص کنسلی بلیط های قطار با کمترین نرخ جریمه ممکن، بازتر است. از این رو اگر در زمان پیش فروش بلیط قطارهای نوروزی، بلیطی را به مقصد دلخواه خود رزرو کرده‌اید، می‌توانید تا ساعت 12 روز قبل از حرکت، بلیط قطار خود را تنها با 10 درصد جریمه، با مراجعه به راهنمای استرداد بلیط در همین وب سایت، کنسل نمایید. از این رو اگر منتظر بهبود شرایط هستید و قصد دارید در صورت امکان، سفر نوروزی خود را به انجام رسانید، می‌توانید کنسلی بلیط قطارتان را تا روز قبل از مسافرت خود به تعویق بیاندازید و تصمیم گیری در این خصوص را به آینده، موکول کنید.

 

fh

 

کنسلی بلیط اتوبوس در دقیقه نود

شما با خرید یک بلیط اتوبوس در مسیرهای داخلی، این امکان را برای خود فراهم ساخته اید که تا ساعت پایانی قبل از سفر، بتوانید بلیط خود را تنها با کسر ده درصد جریمه،  کنسل نمایید. از این رو اگر درخواست کنسلی بلیط اتوبوس خود را تا یک ساعت قبل از حرکت ثبت نمایید، می‌توانید 90 درصد هزینه بلیط خود را مسترد نمایید و اگر این کار را در کمتر از یک ساعت مانده به حرکت و بعد از آن به انجام رسانید نیز باز مشمول دریافت 50 درصد از هزینه پرداختی خود می‌باشید. در نهایت اگر بلیط اتوبوس خود را برای مسیرهای خارجی نیز خریداری نموده اید و مثلاً قصد دارید تا از تهران به استانبول بروید هم بد نیست بدانید که میزان جریمه بلیط شما از زمان خرید تا 24 ساعت قبل از حرکت اتوبوس، 10 درصد است و از 24 ساعت قبل از حرکت به بعد نیز برابر با 50 درصد است.

 

hky

 

در پایان یادآور می‌شویم که اگر بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس خود را از وب سایت قاصدک 24 خریداری کرده باشید، می‌توانید عملیات استرداد آن را نیز به صورت آنلاین و از طریق همین مجموعه پیگیری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص تنها کافی است به بخش راهنمای استرداد بلیط در فوتر وب سایت قاصدک 24 مراجعه نمایید و با انتخاب نوع بلیط سفر خود، مراحل مربوط به لغو آن را مشاهده نمایید. فراموش نکنید که برای خرید انواع بلیط سفر می‌توانید علاوه بر وب سایت از نسخه اندروید اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 نیز استفاده نمایید. همچنین برای برخورداری از دیگر امکانات این مجموعه در زمینه خرید آنلاین انواع بیمه مسافرتی و رزرو هتل در سراسر ایران نیز تنها کافی است تا سری به سایت قاصدک 24 بزنید.

 

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه