شمانیوز

فرمانده عملیات مربوط به مدیریت بیماری کرونا گفت: کلیه مرخصی مدیران ارشد استان تهران تا اطلاع‌ثانوی لغو شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: علیرضا زالی، فرمانده عملیات مربوط به مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در جلسه «هماهنگی مبارزه با کرونا در استان تهران» اظهار کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده بین استانداری تهران و مجموعه دستگاه‌های بهداشت و درمان مستقر در تهران امروز شاهد هم افزایی و انسجام دستگاهی هستیم  و امیدواریم بتوانیم با استمرار این وحدت رویه شاهد پیشرفت‌ در زمینه مبارزه و فائق آمدن بر ویروس کرونا باشیم.

او افزود: از مهم‌ترین مصوبات مطرح شده در این جلسه، هم‌افزایی انسجام و گسترش وحدت رویه راهبردی بین کلیه دستگاه‌های اجرایی ذی مدخل در مدیریت استان تهران است.

استمرار تعطیلی مدارس و موسسات آموزش عالی در استان تهران مورد توجه قرار داده شود

زالی تاکید کرد: کلیه مرخصی مدیران ارشد استان تهران تا اطلاع‌ثانوی لغو شد، همچنین کلیه دستگاه‌های اجرایی اقدامات به عمل آمده پیشنهادات و اقدامات فراسو در روزهای آتی را در اسرع وقت به ستاد اعلام کنند تا در کنار بخش‌های راهبردی که در ستاد تصمیم گیری می‌شود؛ کلیه ظرفیت سازی و اقدامات اجرایی و فعالیت آتی دستگاه های اجرایی به صورت مشخص تدوین و شفاف‌سازی شود و از هرگونه تداخل و پراکنش اجرایی ممانعت به عمل آید.

او ادامه داد: با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و هماهنگی فنی در حوزه وزارت بهداشت؛ مقرر شد استمرار تعطیلی مدارس و موسسات آموزش عالی به خصوص در استان تهران مورد توجه قرار داده شود، چراکه حجم بسیار زیادی از مراجعات و ارجاعات کشوری را داریم.

فرمانده عملیات مربوط به مدیریت بیماری کرونا بیان کرد: در این جلسه بحث تعطیلی مراکزی که منجر به تجمع شهروندان می‌شود از قبیل تئاترها، سینما‌ها، فضاهای فرهنگی که جمعیت قابل توجهی در آن خواهند بود و همچنین پیشنهاد تعطیلی نماز جماعت در مساجد و بحث تعطیلی دوره‌ای نمازهای جمعه در تهران و شهرهای تابع این استان مطرح شد.

زالی افزود: پیشنهاد تعطیلی موقت زیارت امام‌زادگان و بقاع متبرکه استان تهران نیز در در این جلسه مطرح شد. پیشنهاد می‌کنیم هرگونه  تجمع در ابعاد مختلف که منجر به گسترش و سرایت پیش‌رونده ویروس می‌شود؛ متوقف شود.

مرخصی اجباری به جانبازان شیمیایی

او تاکید کرد: مقرر شد کلیه دستگاه‌هایی که در تهران خودشان واجد خدمات بهداشتی درمانی هستند؛ مثل شهرداری، صنعت نفت، بانک‌ها، تأمین اجتماعی مجموعه کلینیک‌ها و خدمات سرپایی خودشان را با تصویب ستاد بحران در اختیار این ستاد قرار دهند تا در زمینه بیماریابی، آموزش همگانی، غربالگری و کاهش بار مراجعات درمانی این گونه عمل شود. به جانبازان شیمیایی به دلیل حساسیت بالای آنها مرخصی اجباری داده می‌شود.

زالی گفت: استاندار تهران تأکید داشتند اقدامات کامل حفاظتی و به خصوص حمایتی و تشویقی برای پزشکان، کارکنان مراکز درمانی که امروز در خط مقدم در عرصه بهداشت و درمان استان تهران فعالیت می‌کنند به طور ویژه دیده شود. بحث تأمین اعتبارات مکفی و مورد لزوم استان تهران و استفاده از مبادی اعتباری برای اینکه بار مالی نوینی که برای استان تهران هست مورد توجه قرار دهند.

صدور گواهی سلامت  برای زندانیان

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: با همکاری قوه قضاییه مقرر شد تا زندانیان در استان تهران با غربالگری و طبقه‌بندی که در مورد جرم‌های کیفری انجام می‌دهند، به شرط صدور گواهی صحت و سلامت توسط مبادی بهداشت و درمانی در زندان‌ها؛ اجازه مرخصی به آنها داده شود تا بتوانیم بار قابل توجهی از این تجمعات  را کم کنیم.

زالی گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی توسط واحد نظامی در شهر تهران انجام شده است، به طوریکه در پادگان‌ها که محل تجمع است اقدامات پیشگیرانه، بهداشتی و حفاظتی به خصوص در مورد تنظیف پتوها، ملحفه و بهداشت فردی سربازها انجام شده است.

او تأکید کرد: این ویروس رفتار ناشناخته و پیچیده‌ای دارد و فقط با آموزش و رعایت نکات بهداشت فردی میتوان گسترش آن را متوقف کرد.

زالی با بیان اینکه مردم به بهداشت فردی توجه کنند، توصیه کرد:  زمانی که مدارس را تعطیل می‌کنیم  برای این است که در خانه بمانید و از از  تردد‌های غیر ضروری اجتناب کنید. برخی از مردم از این تعطیلی استفاده کرده و به مسافرت می‌روند.  توجه داشته باشید  آن شهرهایی که مقصد شماست ممکن است آلوده باشند بنابراین با سفر به انتشار آلودگی کمک می‌کنید.

او تاکید کرد: این ویروس در تردد سفر و در برودت هوا، امکان بقای بیشتری دارد و با این کار احتمال آسیب‌پذیری بیشتر می‌شود. اگر امروز تصمیم بر تعطیلی گرفته می‌شود به خاطر این است که مردم در منازل بمانند و به شدت تردد‌ها تقلیل پیدا کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه