شمانیوز

با وجود شیوع ویروس کرونا، اما نمازجمعه این هفته در شهر قم تعطیل نیست و خطیب این هفته نمازجمعه قم هم آیت الله سیدمحمد سعیدی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایلنا: با وجود شیوع ویروس کرونا، اما نمازجمعه این هفته در شهر قم تعطیل نیست و خطیب این هفته نمازجمعه قم هم آیت الله سیدمحمد سعیدی خواهد بود.

احمد نامداری مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه استان قم در پاسخ به این سؤال که با توجه به شرایط خاص پیش آمده در مورد بیماری کرونا، آیا نمازجمعه این هفته قم لغو شده است؟ اظهار داشت: خیر، نماز جمعه این هفته برقرار است و خطیب هم آیت الله محمد سعیدی است.

وی با بیان این که برای برقراری نمازجمعه این هفته شهر قم، هماهنگی‌هایی با مرکز بهداشت استان قم صورت گرفته است، گفت: قرار شده تیم‌های مراقبتی، نظارتی و بهداشتی به نمازجمعه قم بیایند.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد نمازجمعه استان قم خاطرنشان کرد: امروز کل شبستان‌های مصلی قم و همچنین سرویس‌ها، ضدعفونی می‌شود؛ همچنین از سالمندان، کودکان و افراد دارای بیماری‌های خاص هم طبق اطلاعیه‌ای که دادیم و قرار هم هست به صورت زیرنویس از شبکه قم پخش شود، خواسته‌ایم که در نمازجمعه حاضر نشوند.

نامداری گفت: نماز عبادی سیاسی این هفته قم بسیار کوتاه و مختصر هست و تا حد امکان تمام مراقبت‌های بهداشتی انجام شده است؛ یعنی کل آن مواردی که به ما گفته شده است را رعایت کرده و تمام موارد گفته شده را ضدعفونی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: مرکز بهداشت استان هم با دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، چند تیم بهداشتی در ورودی‌های شبستان مستقر می‌کنند که افراد را چک کنند.

مسئول روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد نمازجمعه استان قم، در پاسخ به این سؤال که سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته قم چه کسی است؟ گفت: این هفته قرار است نمازجمعه قم کوتاه باشد و طبق آخرین خبری که من دارم، قرار است سخنران پیش از خطبه نباشد و نماز جمعه کوتاه برگزار شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه