شمانیوز

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به ۲ مورد رسید.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به ۲ مورد رسید.

آرزو فلاحی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جمع خبرنگاران گفت: این ۲ بیمار مربوط به شهرستان‌های سقز و سنندج است که خود تحت درمان بوده و خانواده هایشان نیز قرنطینه هستند.

او افزود: ثبت این ۲ مورد به منزله این نیست که فقط این افراد مبتلا می‌شوند بلکه نشان از این است که بیماری روند صعودی دارد و احتمال اینکه افراد دیگری را هم مبتلا کند خیلی زیاد است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: از عموم مردم استان درخواست می‌شود جهت پیشگیری از گسترش بیماری کرونا و انتقال این ویروس از شرکت در هر گونه تجمعات شامل مراسم عروسی، عزاداری، نماز‌های جمعه و جماعت خودداری کنند.

او یادآور شد: افرادی که علائمی همچون سرفه خشک، تب، خستگی، گوفتگی و بدن درد و برخی علائم شبیه آنفلوانزا دارند با رعایت موارد بهداشتی همچون زدن ماسک و پوشیدن دستکش به بیمارستان مراجعه کنند تا در صورت مبتلا بودنشان افراد دیگری را هم آلوده نکنند.

فلاحی تاکید کرد: انتظار می‌رود مردم از تردد و سفر‌های غیرضروری پرهیز کنند، چون منازل امن‌ترین مکان برای آنهاست و به هر میزان مردم از رفت و آمد‌های خود در سطح شهر بکاهند شاهد کاهش مبتلایان به این بیماری خواهیم بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied