شمانیوز

گودرزی از ورود سامانه جدید بارشی در اواخر وقت امشب به کشور و فعالیت آن در شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرس و البرز خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی  از ورود سامانه جدید بارشی به کشور خبر داد و گفت: بنابر نقشه‌های هواشناسی از اواخر وقت امشب سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شده و طی روز یکشنبه در شمال غرب، غرب و برخی اوقات تا جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس و جنوبی البرز منجر به بارش برف و باران همراه با وزش باد‌های شدید خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه در استان خوزستان احتمال پدیده گرد و خاک وجود دارد، افزود: فردا همچنین در استان‌های ساحلی خزر بارش خواهیم داشت.

گودرزی ادامه داد: روز دوشنبه بارش نیمه شمالی کشور و سه شنبه شمال شرق، شرق سواحل و ارتفاعات البرز شرقی را در بر می‌گیرد و به تدریج این سامانه از کشور خارج می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی نسبت به آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد و گفت: اگرچه شدت این سامانه بارشی نسبت به سامانه هفته گذشته کمتر است، اما احتمال آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و لغزندگی جاده‌ها در استان‌های شمال غرب و غرب دور از انتظار نیست.

به گفته وی، روز یکشنبه در استان‌های ساحلی خزر و طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه در نیمه شمالی کشور ۷ تا ۱۰ درجه کاهش دما خواهیم داشت.

گودرزی از بعدازظهر یکشنبه تا سه شنبه خلیج فارس و دریای خزر و طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه آب‌های جنوبی کشور را مواج و متلاطم اعلام کرد.

 

آسمان پایتخت بارانی می‌شود

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای تهران گفت: امشب آسمان تهران صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی است.

وی در پایان شاخص امروز پایتخت را ۱۴۱ اعلام کرد و گفت: هوای ناسالم برای گروه‌های حساس تا ظهر فردا در پایتخت ادامه دارد و همواره با ورود سامانه جدید بارشی و از غلظت ناپایداری‌ها در تهران کاسته می‌شود.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه