شمانیوز

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه نتیجه تست کرونای رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز رسید گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بیماری کرونا مبتلا شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم : محمدرضا نقی‌پور در مورد وضعیت حال رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و اخباری که از ابتلاء وی به ویروس کرونا حکایت دارد توضیحاتی ارائه داد و اظهار داشت: نتیجه تست کرونای رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز رسید و طبق آن ایشان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان سرکشی به بیمارستان‌های مختلف استان و شرکت در جلسات متعدد را یکی از علل مبتلا شدن رئیس دانشگاه علوم پزشکی به ویروس کرونا دانست و عنوان کرد: از تمام مردم و شهروندان استان گیلان انتظار داریم تا جای ممکن از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

1

نقی‌پور در مورد مشکلات بیمارستان پیروز لاهیجان که با کمبود تجهیزات حفاظت فردی کادر درمان و پرستاری مواجه است نیز تصریح کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در گیلان و اپیدمی شدن آن شاهد بروز این کمبودها در استان بودیم اما دانشگاه علوم پزشکی تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات ایجاد شده انجام می‌دهد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکبار مصرف بودن لوازم و تجهیزات حفاظت فردی و لزوم جایگزینی سریع آن‌ها را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: با توجه به حجم بالای مراجعات مردمی و بیماران به بیمارستان‌ها از جمله بیمارستان پیروز لاهیجان تهیه تجهیزات فردی این مراکز در دستور کار قرار دارد.

نقی‌پور نشانه‌های ابتلاء به کرونا ویروس را در مواردی مشابه آنفلوآنزا ذکر کرد و با بیان اینکه تاکنون هیچ تجربه‌ای در مورد این بیماری در جهان وجود نداشته است گفت: بیماری کرونا در حقیقت طیف وسیعی از علایم را شامل می‌شود و تشخیص آن از ویروس آنفلوآنزا و سرماخوردگی با استفاده از علایم بالینی تقریباً غیرممکن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه