شمانیوز

رئیس شبکه بهداشت و درمان انزلی با اشاره به بستری شدن ۷۳ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان این شهرستان، گفت: از این تعداد ۳۳ نفر بهبود یافته و مرخص شده اند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز وبه نقل از مهر :  دکتر سید عارف عابدین نجفی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آغازین روزهای شیوع و انتشار ویروس کرونا در بندر انزلی پس از برگزاری جلسه شورای سلامت در فرمانداری این شهرستان، و تأکیدات فرماندار و دادستان انزلی تمهیدات لازم برای اطلاع رسانی به مردم در جهت رعایت بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات و استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک در سطح شهر انزلی اتخاذ و به مرحله اجرا در آمد.

وی با اشاره به اختصاص یک بخش ۵۰ تختخوابی از بیمارستان شهید بهشتی انزلی برای خدمات رسانی به افراد مشکوک به این ویروس، افزود: با توجه به سرعت انتقال و انتشار این ویروس خطرناک تاکنون ۷۳ بیمار حاد تنفسی مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان انزلی بستری شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان انزلی ادامه داد: از این تعداد ۳۳ نفر پس از طی مراحل درمانی مرخص شده اند.

نجفی با اشاره به اهمیت و لزوم توجه به بهداشت فردی توسط مردم و شستشوی مداوم دست و صورت، تاکید کرد: افراد سالخورده و کسانی که زمینه بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون و بیماری‌های ریوی دارند بیشتر از سایر افراد در معرض خطر بوده و حتی المقدور نباید از خانه خارج شوند.

وی با اشاره به افزایش میزان مراجعات مردم به مراکز پزشکی، تصریح کرد: از تمام شهروندان تقاضا داریم از خانه‌های خود جز در مواقع ضروری خارج نشده و از هرگونه تجمع در هر مکانی پرهیز کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان انزلی با اشاره به توزیع بیش از ۱۸ هزار ماسک رایگان در داروخانه‌های بندر انزلی در بین شهروندان، یادآور شد: از روزهای آینده با تأمین ماسک و مواد ضدعفونی کننده کافی از واحدهای تولیدی در منطقه آزاد انزلی، ماسک و پدهای ضدعفونی به اندازه کافی در بین تمامی داروخانه‌های سطح شهر و روستا در بندر انزلی توزیع و مردم می‌توانند بدون هیچ گونه تجمع و مشکلی آنها را تهیه و در جهت حفظ سلامت خود و خانواده شأن استفاده کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه