شمانیوز

عملیات ضدعفونی کردن معابر شهری شیراز برای مقابله با شیوع ویروس کرونا با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات مخصوص و مشارکت ۲۵۰ آتش‌نشان این کلانشهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، شهردار شیراز در این باره گفت: برای ضدعفونی و گندزدایی از معابر شهری شیراز کل مجموعه آتش نشانی این شهر بسیج شده به‌گونه ای که این عملیات با ۲۵۰ نیروی انسانی که بصورت مستقیم درگیر کار هستند انجام خواهد شد که به جز این تعداد، گروه‌هایی نیز برای پشتیبانی در نظر گرفته شده است.

حیدر اسکندرپور اظهار داشت: به مردم این اطمینان را می دهم که نمایندگان آنها در شورای اسلامی شهر شیراز و خدمتگذاران آنها در شهرداری نسبت به همه شهروندان احساس مسوولیت می کنند.

او با بیان این‌که لازم است در شرایط کنونی با مخابره پیام مثبت امید را در دل مردم تقویت کرد افزود: بخشی از فضای مجازی در این شرایط درصدد ایجاد تزلزل در امید مردم است که باید با آن مقابله و فرصت سیاه نمایی از این قشر گرفته شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر زندگی در شیراز جریان دارد بیان کرد: پس از مصوبه اخیر شورای شهر شیراز مبنی بر اختصاص مبلغ ۹ میلیارد تومان برای مبارزه با انتشار ویروس کرونا، چندین اقدام از جمله گندزدایی معابر شهری، کمک ۵۰۰ میلیون تومانی به آزمایشگاه تشخیص کرونا و تهیه و توزیع بسته های بهداشتی در میان مردم صورت گرفته است.

اسکندرپور اضافه کرد: دغدغه ما بازگشت سلامت به جامعه است که برای تحقق این هدف باید همه در کنار یکدیگر فعالیت و با کرونا مبارزه کنیم و در کنار آن نباید به فرصت طلبان اجازه داد که مردم را ناامید سازند.

وی اظهار داشت: نوع مواد مصرفی برای ضدعفونی کردن شهر شیراز بر اساس هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی این شهر شامل آب ژاول با غلظت مناسب می‌باشد، که تهدیدی برای سلامت شهروندان نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه