شمانیوز

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حمیدرضا جمشیدی را به عنوان دبیرستاد ملی مدیریت بیماری کرونا منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایرنا :  درمان و آموزش پزشکی، در متن حکم سعید نمکی خطاب به جمشیدی آمده است: با توجه به سوابق اجرایی ارزنده تان و تجربه سال های سخت دفاع مقدس، بدینوسیله به عنوان دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا منصوب می شوید.

وزیر بهداشت اهم انتظارات از دبیر ستاد مدیریت بیماری کرونا را به این شرح آورده است: هماهنگی در تشکیل مستمر جلسات، ارسال دستور جلسات حتی الامکان با فاصله مناسب قبل از تشکیل، تدوین صورتجلسات و پیگیری مراحل اجرائی، پایش نحوه اجرای مصوبات ستاد و اعلام گزارش سریع هرگونه عدم اجرا توسط دستگاه های ذیربط و جلب مشارکت و هماهنگی بین اعضاء ستاد و دستگاه ها در راستای برنامه های اجرائی و علمی که می تواند به کوتاهتر شدن زمان حضور بیماری در کشور کمک کند.

تشکیل جلسات مستمر قرارگاه اجرائی مدیریت بیماری کرونا در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با حضور صاحب نظران، مدیران اجرائی بخش سلامت و دانشگاه ها به عنوان جانشین اینجانب، تدوین و ابلاغ سریع شرح وظایف کمیته های ستاد، تشکیل جلسات مستمر با مدیران و نمایندگان کمیته ها، پیگیری و اعلام گزارش آنها در جلسات ستاد، نظارت بر عملکرد دانشگاه های علوم پزشکی و ستاد های استانی و اعلام گزارش مستمر به اینجانب،  مدیریت بر بخش های ستادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در معاونت های مختلف، به خصوص نظارت بر نحوه تامین و توزیع مایحتاج دانشگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی کشور از قبیل مواد مصرفی، تجهیزات، تخت بیمارستانی، نیروی انسانی و غیره، همچنین نیازهای مالی جهت پشتیبانی برنامه در سطح ملی و جمع آوری نظارت کمیته های علمی، اپیدمیولوژی و دیگر مراجع جهت پیش بینی بیماری و زمان پیک و کاهش رفتار تهاجمی ویروس و ارائه آن به جلسات ستاد و همچنین اعلام گزارش نحوه مدیریت، کاستی ها، نقاط ضعف و قوت عملکرد ستادهای استانی و اطلاع رسانی لازم به آنها جهت اصلاح رویه های اجرائی از دیگر وظایف دبیر ستادملی مدیریت بیماری کرونا می باشد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش یافته و تا کنون جان حدود سه هزار نفر را گرفته است.

مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه از ابتلا و درگذشت دو شهروند قمی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر دادند.

با اعلام همه گیری ویروس کرونا در کشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در حکمی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تشکیل شود.      

همچنین رییس جمهوری در صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وزیر بهداشت ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد، از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

روحانی در این حکم دستگاه‌های کشور را مکلف به اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا کرد.

از زمان تشکیل این ستاد با همراهی و هماهنگی همه دستگاه های دولتی اقدات مناسبی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از جمله تعطیلی مراکز دانشگاهی و مدارس و کاهش ساعات اداری صورت گرفته است.     

در آخرین اقدام برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد: ۳۰۰ هزار اکیپ با همکاری بسیج و مراکز درمانی برای غربالگری کرونا و بیماریابی خانه به خانه مردم از دو روز آینده به تک تک خانه های مردم مراجعه می کنند.  

علی رضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت امروز (دوشنبه) گفت: تاکنون هزار و ۵۰۱ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۶ نفر فوت کرده‌اند.

با این حال پزشکان توصیه می کنند با خود مراقبتی، قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به ویروس کرونا شد. 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه